Odpowiedz

Re.: WIBOR 6m

[ Edytowane ]
 
Odpowiedz
0 Lajków
vanion
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
4
01-04-2020
Wiadomość 21 z 46 (8 434 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

@Galanel
Chodzi bardziej o wyjatkowe okolicznosci.
15 marca rekalkulacja - 2 dni pozniej tapniecie.
Po kolejnych 20dniach drugie tapniecie.

Nie znam dokladnie przeplywow srodkow... ale to raczej jest dodatkowy zysk a nie strata. Bank "od dzis" moze pozyczac srodki "od NBPu" na 0.5 czy 0.7% a Nam dalej pozycza jeszcze przez pol roku na 1.78% - to jest fura DODATKOWO zarobionych pieniedzy.
Wydaje mi sie ze to jednak bardziej tak dziala. Banku czysty zarobek to wedle mojej wiedzy/ocenie marza a nie skladowa "wibor"
Odpowiedz
0 Lajków
malkus
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
8
1
13-04-2020
Wiadomość 22 z 46 (8 378 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Ale ja wiem jakie są warunki Emotikon: Mrugający. Bo sam jestem w tej samej sytuacji. I nie obrażę się jeśli taka rekalkulacja by nastąpiła, ale jednak jakoś się na to nie nastawiam i nie uważam, że jeśli Bank tego nie zrobi, to jest jakiś afront. 

 

A tak tak na boku odpowiadając - WIBOR to nie jest stopa dotycząca pożyczek od Banku Centralnego, ale pomiędzy Bankami. A jeśli Banki będą mieć co raz mniej pieniędzy, to nie będą miały czego sobie nawzajem pożyczać Emotikon: Szczęśliwy. A pamiętaj, że niskie stopy zniechęcają ludzi do trzymania w banku oszczędności, więc tego typu instytucje nie mogą aż tak zaburzać całości swoich przepływów z kilku stron.

 

Bo skutki będą daleko bardziej idące:

a) Nie będą w ogóle w stanie prowadzić własnej akcji kredytowej - szczególnie w sektorze B2B zaburza to stymulacyjną funkcję pożyczek w gospodarce,

b) Nie będą w stanie pożyczać pieniądza na rynku międzybankowym - ich wiarygodność przez to spada i ma to wpływ na korzystanie z innych mechanizmów rynkowych,

c) Nie będą w stanie finansować swojej bieżącej działalności,

 

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 23 z 46 (8 371 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Wydaje mi sie ze od banku centralnego pozyczyc moga zawsze - spelniajac jakies kryteria. A mam tez wrazenie ze kreowanie pieniadze wirtualnego jest obecnie "sredniokontrolowane".
Jesli mocno zaklinuja b2b to z uwagi na nieprwne perspektywy.
Ing obecnie przedluzyl wszystkie/wiekszosc kredyto b2b "technicznie"o 3 miesiace czekaja lc na rozwoj sytuacji.

Mimo wszystko uwazam ze w natloku skomplikowanych akcji pomocowych i w dobie hasel "jestesmy z wami" tak prosty manewr dla takich pechowcow jak ja czy Ty bylby jak najbardziej porzadany. Z kolei forumowo widze ze inne materialy pomocowe ing (zawieszenie czy przedluzenie rat) sa lichwiarskie i stawiaja ogromny znak zapytania w uczciwosci polityki banku...
Odpowiedz
0 Lajków
malkus
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
8
1
13-04-2020
Wiadomość 24 z 46 (8 327 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Tak i nie Emotikon: Szczęśliwy. Bank Centralny w dużej mierze ma rolę nadzorczą, żeby kontrolować Banki w zakresie ich działalności Emotikon: Szczęśliwy. To w Banku Centralnym instytucje finansowe zobowiązane są utrzymywać określone jedną ze stóp zabezpieczenia swojej działalności. I Bank regulując stopy uwalnia część zablokowanych środków do rynku finansowego.

 

Bank Centralny oczywiście może też pożyczać bankom pieniądze, ale wówczas jest to swoista metoda dokładania pieniędzy do rynku, co może skutkować zmniejszeniem jego wartości, a niebezpośrednio inflację Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 25 z 46 (8 308 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Wystarczy, że nie masz wpływu na warunki umowy z bankiem i może być to podstawa do niedozwolonych zapisów. Musiałbyś móc negocjować ale tak się nie da.

Odpowiedz
0 Lajków
Tsukuyomi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
4
27-03-2020
Wiadomość 26 z 46 (8 266 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Czesc, mi ponowne przeliczenie oprocentowania wypada na dzisiaj tj. 15.04, pomimo tego, ze wibor 6m od momentu zaciagniecia kredytu jest nizszy o 1 punkt procentowy to przyszle zaplanowane raty nie sa w zaden sposob zmienione. I co z tym moge zrobic ? 

Odpowiedz
0 Lajków
SnKam
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
15-04-2020
Wiadomość 27 z 46 (8 255 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m


Mi również rata wypada dzisiaj, również na dzisiaj mam podaną aktualizację oprocentowania, wg mnie trzeba poczekać do jutra czy coś się zaktualizuje. Na dzisiaj masz jeszcze oprocentowanie takie jak przez ostatnie pół roku, więc i rata i harmonogram nie mają podstaw do zmiany. Jutro powinniśmy widzieć zaktualizowane oprocentowanie i nowy harmonogram.

dariog
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
4
13-03-2018
Wiadomość 28 z 46 (8 246 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

[ Edytowane ]
Też u mnie na dzisiaj wypada zmiana oprocentowania i na koncie zero zmian, baaa, pobrali wyższa kwotę. Czekam do jutra, defakto napisałem im co oni wyprawiają, mimo niższego WIBOR 6m, zero wiadomości , zmian , czekam za wyjaśnieniami
Odpowiedz
0 Lajków
tomi123q
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
10-04-2020
Wiadomość 29 z 46 (8 227 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Tomi123q, dzisiaj płaciłeś ratę za poprzedni okres, które bylo wyliczone po starym oprocentowaniu. Skoro dzisiaj Ci zmienili to od przyszłego miesiąca przez 6 okresów będziesz płacił mniej. Wszystko się zgadza.
kasia0504
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
1
17-10-2019
Wiadomość 30 z 46 (8 211 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy