Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Ubezpieczenie nieruchomości, zmiana kwoty

Witam,

Mam w banku ING kredyt oraz "Ubezpieczenie nieruchomości do kredytu hipotecznego", na chwilę obecną ma zadeklarowaną wartość nieruchomości na X kwotę, jak mogę zmienić tą wartość i kiedy?

Pytam dlatego iż obecnie (takie sam domek) jest budowany przez dewelopera i jest wyceniony na o 50tys. więcej niż moja deklaracja, a na dodatek jest on sprzedawany jako stan deweloperski a ja mam już wykończony.

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
7
05-11-2018
Wiadomość 1 z 5 (733 wyświetleń)

Re: Ubezpieczenie nieruchomości, zmiana kwoty

Możesz zgłosić w oddziale rezygnację z aktualnego ubezpieczenia i przystąpić do nowego. Na miejscu zadeklarujesz nową wartość nieruchomości. Składkę będziemy obliczać jak do tej pory.
W przypadku starszych ubezpieczeń możliwe jest przystąpienie tylko na infolinii. Doradca w oddziale sprawdzi to.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
325
83
04-09-2015
Wiadomość 2 z 5 (674 wyświetleń)

To ubezpieczenie odnawia się co roku, czy wtedy można zadeklarować większa wartość (czy jednak pozostaje tylko rezygnacja)?

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami II
23
7
05-11-2018
Wiadomość 3 z 5 (660 wyświetleń)

Żeby zmienić deklarację i zwiększyć sumę ubezpieczenia, należy zrezygnować z poprzedniego i zawnioskować o nowe. Nie ma innej możliwości.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
95
19
23-04-2018
Wiadomość 4 z 5 (610 wyświetleń)

[ Edytowane ]

Jest to jakieś rozwiązanie ale wg mnie dość słabe.

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami II
23
7
05-11-2018
Wiadomość 5 z 5 (375 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Naprawcie bezpieczeństwo bankowości

Witajcie, nie wiem gdzie mogę zgłosić wszelkim programistom czy twórcom całej tej bankowości internetowej banku ING, dlatego piszę tutaj na forum. Mianowicie chciałbym zaproponować wprowadzenie system

...

24-07-2021
Re: Re.: Aplikacja Makler

Nie mamy awarii, tylko zaplanowane prace. Potrwają dziś do 20:00. 

24-07-2021
Re.: Aplikacja Makler

Do aplikacji INGMAKLER NIR można się zalogować … a na moim koncie ing zniknęła zakładka konto inwestycyjne - czyli brak dostępu do pieniędzy ! Bank powinien od razu dać komunikat o awari!!! I ile to p...

24-07-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy