Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Ubezpieczenie nieruchomości, zmiana kwoty

Witam,

Mam w banku ING kredyt oraz "Ubezpieczenie nieruchomości do kredytu hipotecznego", na chwilę obecną ma zadeklarowaną wartość nieruchomości na X kwotę, jak mogę zmienić tą wartość i kiedy?

Pytam dlatego iż obecnie (takie sam domek) jest budowany przez dewelopera i jest wyceniony na o 50tys. więcej niż moja deklaracja, a na dodatek jest on sprzedawany jako stan deweloperski a ja mam już wykończony.

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 1 z 7 (6 280 wyświetleń)

Re: Ubezpieczenie nieruchomości, zmiana kwoty

Możesz zgłosić w oddziale rezygnację z aktualnego ubezpieczenia i przystąpić do nowego. Na miejscu zadeklarujesz nową wartość nieruchomości. Składkę będziemy obliczać jak do tej pory.
W przypadku starszych ubezpieczeń możliwe jest przystąpienie tylko na infolinii. Doradca w oddziale sprawdzi to.

-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
538
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 7 (6 221 wyświetleń)

To ubezpieczenie odnawia się co roku, czy wtedy można zadeklarować większa wartość (czy jednak pozostaje tylko rezygnacja)?

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
50
20
05-11-2018
Wiadomość 3 z 7 (6 207 wyświetleń)

Żeby zmienić deklarację i zwiększyć sumę ubezpieczenia, należy zrezygnować z poprzedniego i zawnioskować o nowe. Nie ma innej możliwości.

-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
177
41
23-04-2018
Wiadomość 4 z 7 (6 157 wyświetleń)

[ Edytowane ]

Jest to jakieś rozwiązanie ale wg mnie dość słabe.

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
50
20
05-11-2018
Wiadomość 5 z 7 (5 922 wyświetleń)

[ Edytowane ]

Czyli wygląda na to, że przy podpisywaniu umowy o ubezpieczenie nieruchomości pod kredyt hipoteczny najlepiej od razu wpisać dużo wyższą kwotę wartości nieruchomości, ponieważ ceny mieszkań wciąż rosną. Składka i tak liczona jest od wysokości udzielonego kredytu, czyli kwoty zawsze niższej niż zadeklarowana wartość całej nieruchomości: ,,Składkę liczymy od kwoty kredytu lub pożyczki, ale ubezpieczenie obejmuje pełną wartość nieruchomości.

Co to oznacza? Zyskujesz szerszą ochronę - za mniej."

Odpowiedz
0 Lajków
j0celyne
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
24-08-2021
Wiadomość 6 z 7 (5 459 wyświetleń)

@j0celyne Zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, jako sumę ubezpieczeniową, należy zadeklarować faktyczną wartość nieruchomości, na dzień przystąpienia do ubezpieczenia. Trudno jest zakładać, jakie trendy będą panować w przyszłości, jednak w każdej chwili możesz zrezygnować z aktualnej polisy i przystąpić do nowego ubezpieczenia ze zaktualizowaną wartością nieruchomości/sumy ubezpieczenia. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!

Odpowiedz
0 Lajków
DamianB
Były moderator
Były moderator icon
108
21
14-12-2020
Wiadomość 7 z 7 (5 372 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: [SYGESTIA] Pomysł zainspirowany pobytem w niemczech

To daje fajne pole do nadużyć. Jeśli ktoś nie zweryfikuje źródła takiego dokumentu, można podrzucić ofierze taki wygenerowany kod qr ale prowadzący do rachunku słupa. Ciekawe ile osób by wykonało taki

...

23-07-2024
Może czas zakończyć testy?

Dzień dobry.

I po raz kolejny robię za testera i wskazuję wam błędy. Aczkolwiek od razu podpowiadam - to kiepski pomysł, aby testy przeprowadzać w środowisku produkcyjnym.

Wchodząc w główny dział jaki

...

23-07-2024
Re.: Likwidacja placówki ING w Brzegu

1. Jeżeli nie ma się konta internetowego to sorki, ING nie jest dla takiego klienta. To bank nowoczesny, dla nowoczesnych ludzi Emotikon: Mrugający

2. Tutaj nie wiem, nie wypowiem się.

3. Nie wiem o czym piszesz, ale swoj

...

23-07-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy