Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Ubezpieczenie kredytu - rozwiazanie umowy

Witam. 

 

Mam kredyt hipoteczny wzięty 31.01.2018 i powoli kończy się okres 3 lat "obowiązkowych dodatków". Chciałbym zrezygnować z ubezpieczania które jest pobierane przez bank co m-c.  Pytanie jak wygląda procedura ?

Czy po 3 latach dostanę ofertę na kolejny okres czy sam muszę wypowiedzieć umowę na ubezpieczanie ?

 

 

4.1. Bank, w okresie 3 lat od daty zawarcia umowy, ma prawo do jednorazowego podwyższenia marży, odrębnie dla
każdego z niżej określonych przypadków, o:
a) 0,4 punktu procentowego w stosunku rocznym, w przypadku nie wykonania przez Kredytobiorcę zobowiązania
polegającego na zapewnieniu wpływu na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy określony w § 5. ust. 6 w
wysokości min. 2000 zł miesięcznie.
b) 0,1 punktu procentowego w stosunku rocznym w przypadku odstąpienia od / wypowiedzenia umowy
ubezpieczenia spłaty kredytu, w wyniku czego żadna z osób określonych łącznie w niniejszej umowie jako
Kredytobiorca nie będzie objęta ochroną ubezpieczeniową w ramach ww. umowy ubezpieczenia. Pod pojęciem
umowy ubezpieczenia spłaty kredytu rozumie się umowę, którą Kredytobiorca zawarł z towarzystwem
ubezpieczeń za pośrednictwem Banku będącą jednym z warunków uzyskania preferencji cenowych w związku
z wybrana ofertą cenową.
Odpowiedz
0 Lajków
Darox
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
16-10-2020
Wiadomość 1 z 4 (6 211 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie kredytu - rozwiazanie umowy

[ Edytowane ]
Umowa ubezpieczenia dla kredytu hipotecznego została zawarta na czas nieokreślony więc jeśli chcesz ją wypowiedzieć to na 30 dni przed końcem stycznia 2021 powinieneś ją wypowiedzieć, jeśli nie chcesz z niej korzystać. 3 lata o których wspominasz to jest warunek dla spełnienia obowiązku promocji na podstawie której brałeś kredyt, ale ten okres nie ma nic wspólnego z okresem trwania umowy ubezpieczenia i jedynie wskazuje Ci 3 lata przez które musisz mieć ubezpieczenie - na własne życzenie możesz z ubezpieczenia zrezygnować składając wniosek o rezygnację ubepieczenia. Możesz tego dokonać w panelu konta dla danego ubezpieczenia.

Po 3 latach nie dostaniesz oferty ubezpieczenia na kolejny okres, a jeśli nie zrezygnujesz sam z ubezpieczenia to będzie ono kontynuowane na takich samych zasadach jak do tej pory (wliczając w to obniżkę 0,4 pp)
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 2 z 4 (6 144 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie kredytu - rozwiazanie umowy

A czy po rezygnacji z ubezpieczenia po 3 latach, marża kredytu wzrośnie, czy zostanie na niezmienionym poziomie?

Odpowiedz
0 Lajków
raitodota
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
2
21-09-2018
Wiadomość 3 z 4 (5 520 wyświetleń)

Re: Re.: Ubezpieczenie kredytu - rozwiazanie umowy

Jeżeli minął okres 3 lat od podpisania umowy, nie podniesiemy marży kredytu.

 

 

****

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 4 z 4 (5 410 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy