Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Ubezpieczenie kredytu - rozwiazanie umowy

Witam. 

 

Mam kredyt hipoteczny wzięty 31.01.2018 i powoli kończy się okres 3 lat "obowiązkowych dodatków". Chciałbym zrezygnować z ubezpieczania które jest pobierane przez bank co m-c.  Pytanie jak wygląda procedura ?

Czy po 3 latach dostanę ofertę na kolejny okres czy sam muszę wypowiedzieć umowę na ubezpieczanie ?

 

 

4.1. Bank, w okresie 3 lat od daty zawarcia umowy, ma prawo do jednorazowego podwyższenia marży, odrębnie dla
każdego z niżej określonych przypadków, o:
a) 0,4 punktu procentowego w stosunku rocznym, w przypadku nie wykonania przez Kredytobiorcę zobowiązania
polegającego na zapewnieniu wpływu na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy określony w § 5. ust. 6 w
wysokości min. 2000 zł miesięcznie.
b) 0,1 punktu procentowego w stosunku rocznym w przypadku odstąpienia od / wypowiedzenia umowy
ubezpieczenia spłaty kredytu, w wyniku czego żadna z osób określonych łącznie w niniejszej umowie jako
Kredytobiorca nie będzie objęta ochroną ubezpieczeniową w ramach ww. umowy ubezpieczenia. Pod pojęciem
umowy ubezpieczenia spłaty kredytu rozumie się umowę, którą Kredytobiorca zawarł z towarzystwem
ubezpieczeń za pośrednictwem Banku będącą jednym z warunków uzyskania preferencji cenowych w związku
z wybrana ofertą cenową.
Odpowiedz
0 Lajków
Darox
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
16-10-2020
Wiadomość 1 z 4 (6 228 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie kredytu - rozwiazanie umowy

[ Edytowane ]
Umowa ubezpieczenia dla kredytu hipotecznego została zawarta na czas nieokreślony więc jeśli chcesz ją wypowiedzieć to na 30 dni przed końcem stycznia 2021 powinieneś ją wypowiedzieć, jeśli nie chcesz z niej korzystać. 3 lata o których wspominasz to jest warunek dla spełnienia obowiązku promocji na podstawie której brałeś kredyt, ale ten okres nie ma nic wspólnego z okresem trwania umowy ubezpieczenia i jedynie wskazuje Ci 3 lata przez które musisz mieć ubezpieczenie - na własne życzenie możesz z ubezpieczenia zrezygnować składając wniosek o rezygnację ubepieczenia. Możesz tego dokonać w panelu konta dla danego ubezpieczenia.

Po 3 latach nie dostaniesz oferty ubezpieczenia na kolejny okres, a jeśli nie zrezygnujesz sam z ubezpieczenia to będzie ono kontynuowane na takich samych zasadach jak do tej pory (wliczając w to obniżkę 0,4 pp)
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 2 z 4 (6 161 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie kredytu - rozwiazanie umowy

A czy po rezygnacji z ubezpieczenia po 3 latach, marża kredytu wzrośnie, czy zostanie na niezmienionym poziomie?

Odpowiedz
0 Lajków
raitodota
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
2
21-09-2018
Wiadomość 3 z 4 (5 537 wyświetleń)

Re: Re.: Ubezpieczenie kredytu - rozwiazanie umowy

Jeżeli minął okres 3 lat od podpisania umowy, nie podniesiemy marży kredytu.

 

 

****

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 4 z 4 (5 427 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Pełnomocnictwo musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisem mocodawcy potwierdzonym przez notariusza albo w formie aktu notarialnego. W przypadku, gdy dokument pełnomocnictwa sporządzony jest za

...

23-04-2024
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Jeśli doładowujesz konto w PLN, korzystając z karty, to nie pobierzemy prowizji. Jednak w przypadku, gdy robisz przelew w PLN, na konto w banku zagranicznym, pobierzemy 40 zł. Tylko przelewy w euro, d

...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My pierwsze zaświadczenia mieliśmy z lutego i jak tylko wiedzieliśmy, że nie zmieścimy się w 2 miesiącach, wzięliśmy nowe. Wydaje mi się, że osoby które składają wniosek bezpośrednio do banku szybciej...

22-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy