Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Termin wypłaty 1. transzy kredytu a wniosek- terminy

Witam,

Mam pytanie,
Jestem przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny, z tym, że transza na którą będę potrzebował pieniędzy z kredytu ma termin na 15/09 (wcześniejszą transzę pokrywa wkład własny). W innych bankach jest maksymalny okres uruchomienia kredytu 3 miesiące - czyli najwcześniej powinienem wnioskować o kredyt około 15/06  - boję się jednak, że 3 miesiące to za mało na przyznanie i wypłacenie kredytu, bo w grę wchodzi dochód z UOP, i zamknięta działalność w ubiegłym roku (30 grudnia 2020), ale nie będzie liczona do dochodu - zawieszona od 2 lat, 0 wpływów, 0 strat za 2020rok (dostałem informację, że to wydłuży proces kredytowy nawet do 2-3 miesięcy bo będą potrzebne zaświadczenia z ZUS i US o niezaleganiu a te urzędy wydają to nawet przez 1 miesiąc...).
Czy jeśli złoże wniosek o kredyt hipoteczny w ING w tym lub przyszłym tygodniu (mam już ofertę, która mi się podoba) czy nie będzie to zbyt wcześnie bo też jest jakiś okres wypłaty kredytu maks 3 miesiące? Z jednej strony to dużo czasu ale z drugiej boję się, że analityk zarząda dodatkowych dokumentów z zawieszonej od 2 lat działalności i tu mnie US lub ZUS opóźni...

Z góry dziękuję za odpowiedź


Odpowiedz
0 Lajków
bartsaleta
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
1
13-03-2021
Wiadomość 1 z 3 (3 288 wyświetleń)

Re.: Termin wypłaty 1. transzy kredytu a wniosek- terminy

Aktualnie normalny kredyt zajmuje 2 miesiące, więc jakby miał być dłuższy - będzie w sam raz Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
weronika_nika
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
36
10
29-01-2021
Wiadomość 2 z 3 (3 251 wyświetleń)

Re: Termin wypłaty 1. transzy kredytu a wniosek- terminy

@bartsaleta Wszystko zależy od oferty, którą wybierzesz. W przypadku oferty z oprocentowaniem zmiennym, od momentu wydania decyzji kredytowej (do 2 miesięcy), masz 90 dni na podpisanie umowy. A od momentu podpisania umowy - 180 na jego uruchomienie.

Dla oferty z oprocentowaniem stałym — masz 30 dni od podjęcia decyzji kredytowej na podpisanie umowy i 60 dni na uruchomienie kredytu.

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 3 z 3 (3 154 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy