Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Termin wypłaty 1. transzy kredytu a wniosek- terminy

Witam,

Mam pytanie,
Jestem przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny, z tym, że transza na którą będę potrzebował pieniędzy z kredytu ma termin na 15/09 (wcześniejszą transzę pokrywa wkład własny). W innych bankach jest maksymalny okres uruchomienia kredytu 3 miesiące - czyli najwcześniej powinienem wnioskować o kredyt około 15/06  - boję się jednak, że 3 miesiące to za mało na przyznanie i wypłacenie kredytu, bo w grę wchodzi dochód z UOP, i zamknięta działalność w ubiegłym roku (30 grudnia 2020), ale nie będzie liczona do dochodu - zawieszona od 2 lat, 0 wpływów, 0 strat za 2020rok (dostałem informację, że to wydłuży proces kredytowy nawet do 2-3 miesięcy bo będą potrzebne zaświadczenia z ZUS i US o niezaleganiu a te urzędy wydają to nawet przez 1 miesiąc...).
Czy jeśli złoże wniosek o kredyt hipoteczny w ING w tym lub przyszłym tygodniu (mam już ofertę, która mi się podoba) czy nie będzie to zbyt wcześnie bo też jest jakiś okres wypłaty kredytu maks 3 miesiące? Z jednej strony to dużo czasu ale z drugiej boję się, że analityk zarząda dodatkowych dokumentów z zawieszonej od 2 lat działalności i tu mnie US lub ZUS opóźni...

Z góry dziękuję za odpowiedź


Odpowiedz
0 Lajków
bartsaleta
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
1
13-03-2021
Wiadomość 1 z 3 (3 286 wyświetleń)

Re.: Termin wypłaty 1. transzy kredytu a wniosek- terminy

Aktualnie normalny kredyt zajmuje 2 miesiące, więc jakby miał być dłuższy - będzie w sam raz Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
weronika_nika
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
36
10
29-01-2021
Wiadomość 2 z 3 (3 249 wyświetleń)

Re: Termin wypłaty 1. transzy kredytu a wniosek- terminy

@bartsaleta Wszystko zależy od oferty, którą wybierzesz. W przypadku oferty z oprocentowaniem zmiennym, od momentu wydania decyzji kredytowej (do 2 miesięcy), masz 90 dni na podpisanie umowy. A od momentu podpisania umowy - 180 na jego uruchomienie.

Dla oferty z oprocentowaniem stałym — masz 30 dni od podjęcia decyzji kredytowej na podpisanie umowy i 60 dni na uruchomienie kredytu.

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 3 z 3 (3 152 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy