Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Status wniosku/komplet dokumentów

W dniu 5.02 nasz wniosek został oznaczony jako „analizujemy dokumenty”, dostarczyliśmy w miedzy czasie wycenę nieruchomości (24.02). Kiedy możemy się spodziewać decyzji ostatecznej?
Odpowiedz
0 Lajków
InesWes
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
25-02-2021
Wiadomość 1 z 11 (10 805 wyświetleń)

Re.: Status wniosku/komplet dokumentów

Niestety nikt nie udzilei takiej informacji.
Z własnej praktyki mogę powiedzieć, że w moim przypadku miałem już trzy razy w systemie "mamy wszystko - wydajemy decyzję" Emotikon: Szczęśliwy za trzecim razem tj. dwa dni temu, analityk zażyczył sobie notatki do dokumentów, które otrzymał ok. 3-4 tygodnie wcześniej.
Mój wniosek został złożony 9 grudnia 2020 a status "w analizie" otrzymał w dniu 16 grudnia.
Dodam, że do wniosku został złożony komplet dokumentów wraz z operatem szacunkowym.
Sprawa na tyle wydawała się czysta i bezproblemowa, że doradca założył, że otrzymam od razu decyzję ostateczną no i ZONK - praca z dobrym stałym dochodem, duży wkład własny a kwota kredytu ok. 30% wartości nieruchomości. Sprawdziłem swój rating w BIK - 90 %.

Piszę ponownie tego posta aby przestrzec innych.
Wczoraj byłem w PKO BP Pani po analizie mojej sytuacji stwierdziła, że mam zdolność na siedem cyfr i jest wstanie przyprocedować wniosek w czasie maksymalnie w 21 dni.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości w oczekiwaniu na decyzję kredytową.
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 11 (10 763 wyświetleń)

Re.: Status wniosku/komplet dokumentów

@Daro1979, szkoda, że wylewasz w wielu postach swoje żale, ale w sumie skoro się zamierzasz przenieść to emocje z czasem opadną. Wiadomo, że każdy chciałby otrzymać kredyt jak najszybciej, ale jest jak jest. Na szczęście jest wiele banków w Polsce, którzy mniej konserwatywnie podchodzą do analizy klienta więc jestnszansa, że znajdziesz ofertę i dla siebie. Powodzenia!
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 3 z 11 (10 727 wyświetleń)

Re.: Status wniosku/komplet dokumentów

 @m365 zapewne pracowniku ING - ja nie wylewam swojego żalu, piszę informację po to by przestrzec innych nieświadomych faktu, że przez opieszałość (tak przez opieszałość) analityków mogą stracić wpłacone zadatki, utracić możliwość zakupu wymarzonej i długo szukanej nieruchomości.

Nie myślę to o osobach, którzy zakładają horyzont czasowy 2 tygodni na uzyskanie kredytu od Banku ale takich jak ja, którzy wierzą, że 4 - 6 tygodni sprawa zostanie zamknięta.

Banku powyższe nie interesuje, to polityka Banku z którą ja jako konsument się nie zgadzam - inne parametry miałem na wejściu a inne okazały się w trakcie gry.

Osobiście mam do siebie pretensję, że pomimo mojego doświadczenia życiowego nie zabezpieczyłem się odpowiednio.

W kontekście innych ofert - tak mam inne oferty z 3 innych banków ale teraz to ja będę wybierał.

Miłego dnia

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 11 (10 725 wyświetleń)

Re.: Status wniosku/komplet dokumentów

@InesWes, w ciągu max 2 miesięcy od dzisiaj otrzymasz finalną decyzję kredutową.

Czas podejmowania decyzji zależy od wielu czynników i według mnie jeśli kupujesz mieszkanie od dewelopera i złożyłaś komplet dokumentów wraz z operatem i masz "dobrą" Umowę o Pracę na czas nieokreślony to jest szansa, że kredyt otrzymasz ciut szybciej.

Warto wybierać również dobrego pośrednika np z polecenia od znajomych ewentualnie bezpośrednio składać wniosek w ING, aby mieć pewność, że ekspert kredytowy zna specyfikę ING itp. i nie bedzisz później rozczarowana jego odpowiedziami czy zapewnieniami.

Pamiętaj, że czas wydania decyzji ostatecznej powinien wynosić 21 dni od dostarczenia wszystkich dokumentów do banku i wiedz, że bank na każdym etapie może o taki dokument zapytać.

Proces podejmowania decyzji kredytowej w ING jest scentralizowany (są tego plusy i minusy) i nie zawsze warto porównywać kredytu do konkurencji patrząc jedynie na kryterium czasu itd.
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 5 z 11 (10 720 wyświetleń)

Re.: Status wniosku/komplet dokumentów

@Konto usunięte, śmiało wybieraj inny bank i poświęć swój czas na coś innego niż krytyka lub pomówienia.

Nie jestem pracownikiem ING (to jest pomówienie), a jedynie jestem klientem tego banku gdzie spłaciłem już kilka kredytów, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy zaciągnałem kolejne 2.

Jestem zadowolony zarówno z oferty jak i obsługi banku, a na forum dzielę się po to aby inni mieli łatwiej Emotikon: Mrugający
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 6 z 11 (10 710 wyświetleń)

Re.: Status wniosku/komplet dokumentów

Dziękuje za odpowiedz. Umowa o pracę jest na czas nieokreślony, dom z rynku wtórnego. Komplet dokumentów został złożony razem z wyceną rzeczoznawcy

Od czego zależy tak duża różnica w czasie - 21dni vs. 2 miesiące?
Odpowiedz
0 Lajków
InesWes
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
25-02-2021
Wiadomość 7 z 11 (10 703 wyświetleń)

Re.: Status wniosku/komplet dokumentów

[ Edytowane ]
@InesWes bank na stronie dla partnerów banku podaje szacunkowe czasy na poszczególne etapy procesowania wniosku i można mniej więcej sobie ocenić w który miejscu jest dany wniosek, zatem jesli dziś podejmowane są decyzje dla wniosków z 26 stycznia czyli sprzed miesiąca to zanim Twój wniosek przejdzie etap decyzji wstępnej i ostatecznej to upłynie jeszcze trochę czasu.

Oczywiście nie ma gwarancji kiedy konkretnie otrzymasz decyzję natomiast patrząc na inne wpisy na forum można przyjąć, że 2 miesiące Ci może to jeszcze zająć, stąd należy uzbroić się w cierpliwość i ewentualnie podpytywać pośrednika o szczegóły wniosku, gdyż to tylko on może mięć kontakt z analitykiem w banku.

Jeśli terminy Cie gonią to warto zlożyć też wniosek i w innym bank i wybrać dla siebie najlepszą ofertę.

ref: https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 8 z 11 (10 697 wyświetleń)

Re.: Status wniosku/komplet dokumentów

@m365 

hmm trudno nie oprzeć się wrażeniu, że jednak jest Pan/Pani pracownikiem Banku, ale nie mam o to pretensji, nikt nie jest doskonały Emotikon: Szczęśliwy - oczywiście żart Emotikon: Szczęśliwy

Jeszcze raz podkreślę, piszę po to by ludzie mieli świadomość, że część z nich rozpocznie nierówną batalię z bankiem, być może trafią na kompetentna osobę, która poprowadzi ich szybką ścieżką.

Nie mniej przepis ustawowy 21 dni na rozpatrzenie wniosku o przyznanie bądź odmowie przyznania kredytu pozostaje w zasadzie w sferze marzeń.

I nie jest usprawiedliwieniem, że Bank się "nie wyrabia" bo ogrom wniosków wpłynął, ten problem pozostaje do rozwiązania przez Bank i nie może być podstawą do przeciągania procesu.

 

Nic więcej nie zamierzam do sprawy dodawać.

Jeśli ktoś czuje się urażony tym, że napisałem o swojej drodze przez mękę o daninę od Banku to jego sprawa.

 

Jeszcze raz miłego dnia życzę.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 9 z 11 (10 699 wyświetleń)

Re.: Status wniosku/komplet dokumentów

[ Edytowane ]
@Konto usunięte fajnie, że dzielisz się na forum swoją opinią, bo właśnie po to jest forum. Jeśli inne banki mają swoje fora to pewno warto tam też zaglądać, bo nie zawsze jest idealnie. Oczywiście zgadzam się z tym, że banki powinny procesować wnioski w ciągu 21 dni, ale nic z tym nie zrobimy, bo różnie banki do tego terminu podchodzą. Niektóre banki po upływie 21 dni dają odmowę z automatu, inne mają ciut gorszą tj. droższą ofertę i rekompensują sobie tym koszty (m.in pracowników), a jeszcze inne witają z otwartymi rękami każdego klienta, bo pozwala im na to przyjęty przez bank profil ryzyka.

ING to bank, który jest w czołówce banków pod kątem ilości kredytów (a także wartości kredytów hipotecznych w swoim portfelu) wiec tak na prawdę ciężko porównać jeden bank do drugiego - każdy z nas będzie miał nieco inne kryterium wyboru.

Głowa do góry i życzę szybkiego spłacenia kredytu!

ps. nie obrażam się tak szybko i nie jestem pracownikiem ING Emotikon: Język
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 10 z 11 (10 692 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Bezpieczeństwo pieniędzy naszych klientów jest bardzo ważne. Posiadany szereg zabezpieczeń oraz nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa

...

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy