Odpowiedz

Stała stopa procentowa

Witam.
Czy mogłabym prosić o wyjaśnienie pewnego wątku.

Przeglądając formularz kredytu hipotecznego ING w punkcie 8. „Przedterminowa spłata”- jest napisane:

„Skrócenie okresu kredytu jest możliwe tylko na Państwa wniosek pod warunkiem uruchomienia całości kredytu lub zaakceptowanej przez Bank zgodnie z postanowieniami Umowy Państwa rezygnacji z pozostałej części kredytu przed uruchomieniem tej części i wymaga zawarcia aneksu do Umowy. Zwracamy jednak Państwu uwagę, że skrócenie okresu kredytowania nie jest możliwe jeśli jednocześnie skraca okres obowiązywania stałej stopy procentowej.”

Chciałam dopytać co to znaczy?

Miałam w planie uzbierać większą ilość pieniędzy i w ciągu roku od wzięcia kredytu iść do banku i wpłacić pieniądze na poczet skrócenia okresu kredytowania.

W ofercie pisze, że wcześniejsza spłata i nadpłata jest za 0 zł. Także jestem w kropce. Proszę o wyjaśnienie, ponieważ Pani w ING informowała nas, że możemy przy stałej stopie procentowej skrócić okres kredytowania jeśli wpłacimy jakąś sumę.

Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Martyna0311
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
23-11-2020
Wiadomość 1 z 5 (3 248 wyświetleń)

Re.: Stała stopa procentowa

Hej,

 

Moim zdaniem chodzi o to, że nie możesz skrócić czasu trwania kredytu do mniej niż 5 lat za pomocą nadpłaty. 

Odpowiedz
0 Lajków
arster
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
5
13-11-2020
Wiadomość 2 z 5 (3 235 wyświetleń)

Re.: Stała stopa procentowa

Ja to rozumiem (zaznaczam, że nie jestem z bankiem w żaden sposób powiązana - to tylko czytanie ze zrozumieniem), że biorąc kredyt ze stałą stopą oprocentowania (ona obowiązuje 5 pierwszych lat) nie możesz spłacić kredytu przed upływem tych 5 lat.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 5 (3 230 wyświetleń)

Re.: Stała stopa procentowa

Całość kredytu można spłacić zgodnie z ustawą na pewno wcześniej, raczej chodzi o mechanizm skracania. 

Odpowiedz
0 Lajków
arster
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
5
13-11-2020
Wiadomość 4 z 5 (3 222 wyświetleń)

Re.: Stała stopa procentowa

[ Edytowane ]

 @Martyna0311,

Jeśli chodzi o nadpłatę kredytu po całkowitym uruchomieniu wszystkich transz nie będziesz ponosić żadnych opłat. W takim wypadku nadpłacisz kredyt i w ciągu 3 miesięcy od nadpłaty złożysz wniosek o skrócenie czasu kredytowania proporcjoanlnie do kwoty nadpłaconej części kapitałowej (aneks o skórcenie okresu kredytowania będzie darmowy jeśli go złożysz właśnie do 3 miesięcy od momentu nadpłaty).

 

Natomiast gdybyś chciała już nadpłacać kredyt zanim uruchomione będą wszystkie transze kredytu to najlepiej jest zrezygnować z uruchomienia transzy lub części kwoty danej transzy, żeby zmniejszyć sobie kwote kredytu, a po dacie uruchomienia ostatniej transzy w banku podpisujesz aneks o zmniejszenie kwoty kredytu.

 

I w końcu odnosząc się do zapisu o brak możliwości skrócenia okresy kredytowania do 5 lat to Bank  nie daje tu możliwości skrócenia kredytu hipotecznego na okres krótszy niż 5 lat, chociaż oczywiście możesz ten kredyt całkowicie spłacić lub nadpłacić i za tą czynność nic nie zapłacisz - jedyne co to w 5 latach obowiązywania stopy stałej nie możesz skrócić rozłożenia rat na okres krótszy niż 5 lat.

 

Warto pamiętać, że gdy po pierwszych 5 latach przedłużysz sobie kredyt na zasadzie stałej stopy procentowej to w tych kolejnych 5 latach również będzie obowiązywał ten zapis.

 

ps. ja swój kredyt 30 letni spłacał będę w 2 roku od jego uruchomienia, bo wtedy pojawi się u mnie sporo gotówki, a jeśli nie to na spokojnie będę sobie spłacał i nadpłacał kredyt z innych zastrzyków pieniężnych.

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 5 z 5 (3 216 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy