Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Sposób rozliczania konkretnych pozycji z kosztorysu

Dzien Dobry,

W najblizszym czasie planuje rozliczyc 1 transze z kredytu na budowe domu.

Mam pytanie - w jaki sposob bank rozlicza konkretne pozycje z kosztorysu, jesli sa one opisane w bardzo ogolnikowy sposob, u mnie przykladowo: "instalacje" - 98 tys zl.

Wiekszosc instalacji mamy zrobione (elektryka, hydraulika, rozprowadzenie pod rekuperacje), ale nie jest zamontowana jeszcze pompa ciepla i rekuperator. 

Kolejna pozycja z kosztorysu, do ktorej mam watpliwosci: "stropy, schody, wylewki" - 48 tys zl, stropy i wylewki mamy zrobione, ale schody bedziemy mieli robione pozniej z zabudowa. 

Czy bank zaliczy nam ta pozycje w jakims procencie zaawansowania czy w ogole nie bedzie bral pod uwage tego co jest zrobione?

Pozdrawiam 

Odpowiedz
0 Lajków
Kpisarek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
21-07-2021
Wiadomość 1 z 4 (2 267 wyświetleń)

Re: Sposób rozliczania konkretnych pozycji z kosztorysu

Nie jesteśmy Ci teraz jednoznacznie napisać, jak będzie to wyglądało w przypadku Twojej inwestycji. Zbadamy obecny postęp prac na podstawie zdjęć z budowy i zdjęć z dziennika budowy. Jeżeli masz wątpliwości w sposobie rozliczenia np. schodów, możesz przedstawić faktury za zakupione materiały.

 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
176
40
23-04-2018
Wiadomość 2 z 4 (2 030 wyświetleń)

Re.: Sposób rozliczania konkretnych pozycji z kosztorysu

Czy może ktoś jeszcze się wypowiedzieć? Upraszczając pytanie - jeśli w jednej pozycji z kosztorysu są zawarte 3 różne prace i 2 z nich zostały zrobione, a 1 będzie zrobiona za pieniądze z 2 transzy to co wtedy?
Odpowiedz
0 Lajków
Kpisarek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
21-07-2021
Wiadomość 3 z 4 (1 995 wyświetleń)

Re: Sposób rozliczania konkretnych pozycji z kosztorysu

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Kpisarek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
21-07-2021
Wiadomość 4 z 4 (1 994 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy