Odpowiedz

Rezygnacja z trzech ostatnich transz

Witam, kredyt na zakup budowanego przez dewelopera mieszkania mam rozłożony na 5 transz z czego dwie zostały już uruchomione a trzecia będzie uruchamiana w najbliższych miesiącach wraz z oddaniem kolejnych etapów budowy. Czy jest możliwość zrezygnowania z tych trzech kolejnych transz? mam już gotówkę w większej kwocie niż te wszystkie transze przez co nie potrzebuje ich uruchamiać, wolałbym zapłacić je sam z własnych środków. Czytałem że jest możliwość zrezygnowania z jednej ostatniej transzy, ja to wygląda w przypadku kilku transz?

Odpowiedz
0 Lajków
Lukasz888
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
25-07-2021
Wiadomość 1 z 2 (420 wyświetleń)

Re: Rezygnacja z trzech ostatnich transz

Masz możliwość zrezygnowania z wypłacenia kolejnych transz lub kwoty, która pozostała do uruchomienia. Rezygnacja z wypłaty transzy oznacza, że będziesz płacić ratę kapitałowo-odsetkową jedynie od kwoty, która została już uruchomiona.
Rezygnacja nie oznacza również zwrotu prowizji za część nieuruchomionego kapitału.
Warunkiem rezygnacji z wypłaty kolejnej transzy jest:
•    zakończenie inwestycji (potwierdzone dokumentami – spełniony warunek umowy) albo
•    posiadanie środków własnych pozwalających na zakończenie inwestycji - w tym przypadku dostarcz nam oświadczenie dewelopera, że całość została rozliczona
Dyspozycję rezygnacji wypłaty kolejnych transz możesz złożyć u specjalisty w oddziale banku. Umów się na spotkanie przez naszą infolinię.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
104
23
23-04-2018
Wiadomość 2 z 2 (323 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Kredyt hipoteczny okres kredytowania, a wcześniejsza spłata i zwrot odsetek

Tak, możesz zmienić raty równe w raty malejące Emotikon: Szczęśliwy  Wystarczy złożyć wniosek płatny (200zł) o aneks do kredytu. 

Skontaktuj się z naszą infolinią +48 32 357 00 57. Wykonamy dla Ciebie kalkulację - jak z

...

22-09-2021
Re: Likwidacja wpłatomatów Kraków Teligi 24

Przykro mi, że rozważasz decyzję o zamknięciu konta w naszym banku Emotikon: Smutny
Faktycznie od 30 września 2021 r., oddział w Krakowie przy ul. Teligi 24 będzie zamknięty.
Nie będzie również tam bankomatu i wpłato

...

22-09-2021
Re: Zmiana statusu

Każdy taki wniosek rozpatrujmy indywidualnie. Nie jesteśmy tutaj w stanie podać Ci informacji czy Twoja sprawa zajmie 5, a może 15 dni roboczych albo więcej. Zgodnie z informacjami, które przekazał Ci

...

22-09-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy