Odpowiedz

Rezygnacja z trzech ostatnich transz

Witam, kredyt na zakup budowanego przez dewelopera mieszkania mam rozłożony na 5 transz z czego dwie zostały już uruchomione a trzecia będzie uruchamiana w najbliższych miesiącach wraz z oddaniem kolejnych etapów budowy. Czy jest możliwość zrezygnowania z tych trzech kolejnych transz? mam już gotówkę w większej kwocie niż te wszystkie transze przez co nie potrzebuje ich uruchamiać, wolałbym zapłacić je sam z własnych środków. Czytałem że jest możliwość zrezygnowania z jednej ostatniej transzy, ja to wygląda w przypadku kilku transz?

Odpowiedz
0 Lajków
Lukasz888
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
25-07-2021
Wiadomość 1 z 2 (1 939 wyświetleń)

Re: Rezygnacja z trzech ostatnich transz

Masz możliwość zrezygnowania z wypłacenia kolejnych transz lub kwoty, która pozostała do uruchomienia. Rezygnacja z wypłaty transzy oznacza, że będziesz płacić ratę kapitałowo-odsetkową jedynie od kwoty, która została już uruchomiona.
Rezygnacja nie oznacza również zwrotu prowizji za część nieuruchomionego kapitału.
Warunkiem rezygnacji z wypłaty kolejnej transzy jest:
•    zakończenie inwestycji (potwierdzone dokumentami – spełniony warunek umowy) albo
•    posiadanie środków własnych pozwalających na zakończenie inwestycji - w tym przypadku dostarcz nam oświadczenie dewelopera, że całość została rozliczona
Dyspozycję rezygnacji wypłaty kolejnych transz możesz złożyć u specjalisty w oddziale banku. Umów się na spotkanie przez naszą infolinię.
 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
174
40
23-04-2018
Wiadomość 2 z 2 (1 842 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
ING pozew cywilny

Witam
Chce pozwać cywilnie ING o bezpodstawne przetwarzanie danych w BIK, konkretnie zapytań, które nie zakończyły się udzieleniem kredytu. Mam już kilka pism przygotowanych przez adwokata, mam dowody ...

24-02-2024
Re: Re.: Wplatomat zatrzymał pieniądze bez księgowania na koncie

Dziękujemy za informację. Przepraszamy za kłopot i  mamy nadzieję, że specjaliści szybko zakończą Twoje zgłoszenie. Tutaj niestety nie mamy wglądu w dane w systemie bankowym.

23-02-2024
Re: Zapytania kredytowe

Już tyle razy zgłaszałem i nic załączyłem wyroki sądów, pisma z innych banków które usunęły wpisy i nic . Wy robicie problem, a może w łapę chcecie żeby to pokasowac ?

23-02-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy