Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Spłata nieruchomości z kredytem hipotecznym

Witam,

Posiadam nieruchomość objętą kredytem hipotecznym. Nieruchomość ta będzie aktualnie sprzedawana.

Kupujący również biorą kredyt na zakup tej nieruchomości (w innym banku).

Czy w związku z tym muszę wcześniej poinformować bank o planowanej sprzedaży i wcześniejszej spłacie swojego kredytu hipotecznego?

Czy potrzebuję uzyskać jakieś dodatkowe zaświadczenie?

Odpowiedz
0 Lajków
Edyta966
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
25-02-2022
Wiadomość 1 z 4 (3 864 wyświetleń)

Re: Spłata nieruchomości z kredytem hipotecznym

Możesz sprzedać nieruchomość, która jest zabezpieczeniem kredytem hipotecznego w naszym banku. Zwolnimy zabezpieczenie po spłacie kredytu albo zmianie zabezpieczenia na inną nieruchomość. Spłata może nastąpić z pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży nieruchomości lub z własnych środków. W celu potwierdzenia kwoty do spłaty będziesz potrzebować Zaświadczenia o kredycie hipotecznym.
Będzie tam podany numer konta, na które powinny zostać przekazane pieniądze w celu spłaty kredytu. Zaświadczenie o swoim kredycie hipotecznym możesz pobrać samodzielnie w Moim ING.
Aby to zrobić, wybierz Usługi i narzędzia albo szczegóły Twojego kredytu przejdź do zakładki: Zaświadczenia

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 4 (3 803 wyświetleń)

Re: Spłata nieruchomości z kredytem hipotecznym

Ja się włączę do tematu...

Jakie zaświadczenie (jakie opcje we wniosku muszę zaznaczyć?) potrzebuję jeśli sprzedaję mieszkanie obciążone kredytem hipotecznym i pożyczką hipoteczną. Czy na zaświadczeniu będzie zgoda banku na wykreślenie hipoteki po spłacie kredytu?

 

Odpowiedz
0 Lajków
ZibiK
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
06-04-2022
Wiadomość 3 z 4 (3 126 wyświetleń)

Re: Spłata nieruchomości z kredytem hipotecznym

@ Zibik W standardowym zaświadczeniu do notariusza są to opcje w Moim ING "wysokość zadłużenia na dziś" oraz "numer konta do przedterminowej spłaty kredytu". Przy zaznaczeniu tej drugiej opcji, automatycznie na zaświadczeniu będzie zdanie, że po spłacie kredytu w ciągu 14 dni bank wyśle dokumenty do zwolnienia zabezpieczenia. 

 

Sprawa wygląda inaczej jeśli osoba która chce kupić mieszkanie również zaciąga kredyt np. w innym banku. Wtedy dodatkowo na zaświadczeniu muszą być informacje zgodnie z wytycznymi otrzymanymi z banku. A tu każdy bank ma swoje wymagania.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
OlaM
Były moderator
Były moderator icon
81
13
26-05-2021
Wiadomość 4 z 4 (3 090 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kredyt hipoteczny staż pracy

Szanowna Pani Magdaleno, to nie jest odpowiedź na moje pytanie - wszystko w odpowiedzi znam ponieważ sprawnie poruszam się po aplikacji oraz opisach kredytów. Pracownicy na infolinii nie wiedzą jak ro

...

20-04-2024
Re: Wpłatomat Planet Cash pobrał gotówkę ale nie zaksięgował.

Wyśle prośbę o przyspieszenie rozpatrzenia Twojego zgłoszenia do odpowiedniego działu. 

20-04-2024
Re: Kredyt hipoteczny staż pracy

Cześć,
miło mi, że masz pozytywne doświadczenia związane z naszym bankiem Emotikon: Szczęśliwy 

Ofertą kredytów hipotecznych zajmują się nasi eksperci hipoteczni w placówkach banku.

Na kontakt z naszym specjalistą możesz

...

20-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy