Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Spłata nieruchomości z kredytem hipotecznym

Witam,

Posiadam nieruchomość objętą kredytem hipotecznym. Nieruchomość ta będzie aktualnie sprzedawana.

Kupujący również biorą kredyt na zakup tej nieruchomości (w innym banku).

Czy w związku z tym muszę wcześniej poinformować bank o planowanej sprzedaży i wcześniejszej spłacie swojego kredytu hipotecznego?

Czy potrzebuję uzyskać jakieś dodatkowe zaświadczenie?

Odpowiedz
0 Lajków
Edyta966
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
25-02-2022
Wiadomość 1 z 4 (3 860 wyświetleń)

Re: Spłata nieruchomości z kredytem hipotecznym

Możesz sprzedać nieruchomość, która jest zabezpieczeniem kredytem hipotecznego w naszym banku. Zwolnimy zabezpieczenie po spłacie kredytu albo zmianie zabezpieczenia na inną nieruchomość. Spłata może nastąpić z pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży nieruchomości lub z własnych środków. W celu potwierdzenia kwoty do spłaty będziesz potrzebować Zaświadczenia o kredycie hipotecznym.
Będzie tam podany numer konta, na które powinny zostać przekazane pieniądze w celu spłaty kredytu. Zaświadczenie o swoim kredycie hipotecznym możesz pobrać samodzielnie w Moim ING.
Aby to zrobić, wybierz Usługi i narzędzia albo szczegóły Twojego kredytu przejdź do zakładki: Zaświadczenia

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 4 (3 799 wyświetleń)

Re: Spłata nieruchomości z kredytem hipotecznym

Ja się włączę do tematu...

Jakie zaświadczenie (jakie opcje we wniosku muszę zaznaczyć?) potrzebuję jeśli sprzedaję mieszkanie obciążone kredytem hipotecznym i pożyczką hipoteczną. Czy na zaświadczeniu będzie zgoda banku na wykreślenie hipoteki po spłacie kredytu?

 

Odpowiedz
0 Lajków
ZibiK
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
06-04-2022
Wiadomość 3 z 4 (3 122 wyświetleń)

Re: Spłata nieruchomości z kredytem hipotecznym

@ Zibik W standardowym zaświadczeniu do notariusza są to opcje w Moim ING "wysokość zadłużenia na dziś" oraz "numer konta do przedterminowej spłaty kredytu". Przy zaznaczeniu tej drugiej opcji, automatycznie na zaświadczeniu będzie zdanie, że po spłacie kredytu w ciągu 14 dni bank wyśle dokumenty do zwolnienia zabezpieczenia. 

 

Sprawa wygląda inaczej jeśli osoba która chce kupić mieszkanie również zaciąga kredyt np. w innym banku. Wtedy dodatkowo na zaświadczeniu muszą być informacje zgodnie z wytycznymi otrzymanymi z banku. A tu każdy bank ma swoje wymagania.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
OlaM
Były moderator
Były moderator icon
81
13
26-05-2021
Wiadomość 4 z 4 (3 086 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy