Odpowiedz

Pytanie o II transzę kredytu

Witajcie Szanowni Forumowicze,

 

W dniu wczorajszym złożyłem w MojeING zlecenie wypłaty deweloperowi II transzy kredytu. Załącznik nr 3 nie przewiduje żadnych dodatkowych wymaganych dokumentów. Podałem 11 sierpnia jako wnioskowany termin wypłaty transzy.

 

Jak to wygląda w praktyce, czy jest szansa że transza zostanie wypłacona w terminie lub wcześniej, czy musi minąć dokładnie 10 dni roboczych (czyli 16 sierpnia)? Jakie macie doświadczenia ?

 

Czy można przyśpieszyć sprawę wydając dyspozycję osobiście w Oddziale Banku ? Czy można to zrobić "od ręki", czy trzeba specjalnie zapisywać się na spotkanie z Doradcą ?

 

Dziękuję z góry za pomoc Emotikon: Szczęśliwy

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odpowiedz
0 Lajków
Rav1987
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
3
03-08-2021
Wiadomość 1 z 4 (3 416 wyświetleń)

Re.: Pytanie o II transzę kredytu

Wg mnie to jest tak - skoro bank zastrzega sobie w umowie, że wypłata może potrwać 10 dni kalendarzowych, to wniosek należy złożyć z takim zapasem. Bo do kogo będziesz miał pretensje, jeśli złożysz na dzień przed upływem terminu, a bank wypłaci po ośmiu dniach? Przecież w umowie jest napisane, że może to potrwać 10 dni.

A przyspieszanie na siłę to strata dla Ciebie, bo więcej odsetek się naliczy. Ważne, żeby wpłata wpłynęła do dewelopera w terminie.

Ja zawsze składam wniosek o uruchomienie na 11-12 dni wcześniej, i zawsze trwało kilka dni, zanim środki zostały wypłacone, ale zawsze zdążyli przed terminem wskazanym w umowie. Tylko lepiej sobie pilnuj tej wypłaty, bo miałam dwukrotnie sytuację, że został do końca terminu dzień, a kasa nie poszła. Nie wiem, czy gdybym się nie upomniała, to by wypłacili w terminie. Wniosek wisiał w realizacji.

czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 2 z 4 (3 396 wyświetleń)

Re: Pytanie o II transzę kredytu

@Rav1987 zgadzam się w pełni z tym co pisze @czarna666 , Oczywiście, możliwa jest sytuacja, że wypłata transzy będzie wcześniej, zależy to od wielu czynników. Jednak zgodnie z umową mamy 10 dni roboczych i taki zapas bezpiecznie założyć  Emotikon: Szczęśliwy 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 3 z 4 (3 337 wyświetleń)

Re.: Pytanie o II transzę kredytu

Aktualizacja,

Sprawa rozwiązana - gdyby ktoś pytał w przyszłości - ostatecznie w przypadku wpłaty transzy do dewelopera czekałem niecałe 8 dni kalendarzowych (dyspozycja złożona 2 sierpnia, ING przelało transzę 10 sierpnia), czyli zmieściłem się w terminie z kilkudniowym zapasem Emotikon: Szczęśliwy

Także nie ma się co przejmować, jeśli wszystkie inne sprawy ma się uregulowane, aczkolwiek tak jak pisała czarna666 - lepiej złożyć dyspozycję za wcześnie niż za późno Emotikon: Szczęśliwy
Rav1987
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
3
03-08-2021
Wiadomość 4 z 4 (3 126 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy