Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Pozytywna decyzja wstępna i cisza

Hej, mam pytanie odnośnie statusów i czasów procesowania wniosków.
Wniosek o kredyt hipoteczny złożyliśmy za pośrednictwem pośrednika 13.08.21r.
Parę dni później doslalismy własny operat. Tydzień temu otrzymaliśmy wstępną pozytywną decyzję z prośbą o uzupełnienie o jedno oświadczenie. Niezwłocznie doslalismy je. Od tego czasu cisza. Dodam że mimo wysłanego operatu własnego status nawet nie zmienił się na wyceniamy nieruchomosc.... czy ktoś się spotkał z taką sytuacją? Ile jeszcze mamy czekać na decyzję ostateczna? Za 14 dni mamy podpisać umowę u notariusza a nawet nie ma decyzji końcowej... czy to już nie jest przesada taki długi okres oczekiwania? Dodam że jest to mieszkanie z rynku wtórnego a nie jakieś grunty czy inne .... ech już ręce mi opadają
Odpowiedz
0 Lajków
Patkuc
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
1
30-09-2021
Wiadomość 1 z 12 (7 595 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja wstępna i cisza

Spokojnie, zmiana statusu to około +3 dni roboczych od dnia ddostarczenia dokumentów przez kuriera do banku.
Odpowiedz
0 Lajków
brx123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
7
31-08-2021
Wiadomość 2 z 12 (7 555 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja wstępna i cisza

Operat szacunkowy był dostarczony miesiąc temu, decyzję wstępna otrzymaliśmy tydzień temu, że status się nie zmienił na wycenianie nieruchomości.... jest cały czas na etapie 3
Odpowiedz
0 Lajków
Patkuc
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
1
30-09-2021
Wiadomość 3 z 12 (7 533 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja wstępna i cisza

Wycena nieruchomości wykonywana jest po decyzji wstępnej. W naszym przypadku też po decyzji wstępnej bank poprosił o dodatkowy dokument, w naszym przypadku o umowę deweloperską, a operat był składany razem z wnioskiem. Status zmienił się na wycenę nieruchomości dopiero po dostarczeniu umowy deweloperskiej tj. + 3 dni od dnia kiedy kurier dostarczył do banku brakujący dokument.  a pózniej za kolejne +3 dni etap 5 podejmujemy decyzję. 

Odpowiedz
0 Lajków
brx123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
7
31-08-2021
Wiadomość 4 z 12 (7 525 wyświetleń)

Re: Re.: Pozytywna decyzja wstępna i cisza

@Patkuc jeżeli operat szacunkowy nie był dostarczony razem z wnioskiem kredytowym, to jest sprawdzany dopiero na etapie decyzji ostatecznej.
Po akceptacji wstępnej analizy finansowej, najpierw sprawdzamy operat, a następnie podejmujemy decyzję ostateczną. 
Po szczegóły zapraszam do specjalisty przyjmującego wniosek.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 5 z 12 (7 340 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja wstępna i cisza

@Patkuc  zmienił Ci się w końcu status? Bo też czekam, a dokumenty brakujące zostały dostarczone do banku w czwartek 30.09. Wg czasów podanych na stronie, wczoraj powinien zmienić się status wniosku, a tu dalej 5 - Czekamy na dodatkowe dokumenty.

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 6 z 12 (7 252 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja wstępna i cisza

Tak zmienił mi się wczoraj, na punkt 4 "Otrzymaliśmy wycenę Twojej nieruchomości.
Czekamy na dodatkowe dokumenty, o których poinformował Cię Twój specjalista." No brak słów... braknie kilku dni żeby podpisać umowę z ing przed spotkaniem u notariusza... masakra z tymi terminami:/
Odpowiedz
0 Lajków
Patkuc
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
1
30-09-2021
Wiadomość 7 z 12 (7 216 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja wstępna i cisza

Czyli pewnie kolejne 3 dni na zmiane statusu na 5. Bo tak miałam 3 tyg temu... po zmianie statusu na 4 kolejne 3 dni i status 5. ech już mnie irytuje to czekanie Emotikon: Smutny

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 8 z 12 (7 154 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja wstępna i cisza

Mnie tak samo, w innym banku po 2 tyg była decyzja końcowa...:/
Odpowiedz
0 Lajków
Patkuc
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
1
30-09-2021
Wiadomość 9 z 12 (7 137 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja wstępna i cisza

U mnie się udało - dzisiaj pozytywna ! Emotikon: Szczęśliwy Trzymam kciuki za Ciebie Emotikon: Szczęśliwy

aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 10 z 12 (6 799 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy