Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Pozytywna decyzja wstępna i cisza

Hej, mam pytanie odnośnie statusów i czasów procesowania wniosków.
Wniosek o kredyt hipoteczny złożyliśmy za pośrednictwem pośrednika 13.08.21r.
Parę dni później doslalismy własny operat. Tydzień temu otrzymaliśmy wstępną pozytywną decyzję z prośbą o uzupełnienie o jedno oświadczenie. Niezwłocznie doslalismy je. Od tego czasu cisza. Dodam że mimo wysłanego operatu własnego status nawet nie zmienił się na wyceniamy nieruchomosc.... czy ktoś się spotkał z taką sytuacją? Ile jeszcze mamy czekać na decyzję ostateczna? Za 14 dni mamy podpisać umowę u notariusza a nawet nie ma decyzji końcowej... czy to już nie jest przesada taki długi okres oczekiwania? Dodam że jest to mieszkanie z rynku wtórnego a nie jakieś grunty czy inne .... ech już ręce mi opadają
Odpowiedz
0 Lajków
Patkuc
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
1
30-09-2021
Wiadomość 1 z 12 (7 504 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja wstępna i cisza

Spokojnie, zmiana statusu to około +3 dni roboczych od dnia ddostarczenia dokumentów przez kuriera do banku.
Odpowiedz
0 Lajków
brx123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
7
31-08-2021
Wiadomość 2 z 12 (7 464 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja wstępna i cisza

Operat szacunkowy był dostarczony miesiąc temu, decyzję wstępna otrzymaliśmy tydzień temu, że status się nie zmienił na wycenianie nieruchomości.... jest cały czas na etapie 3
Odpowiedz
0 Lajków
Patkuc
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
1
30-09-2021
Wiadomość 3 z 12 (7 442 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja wstępna i cisza

Wycena nieruchomości wykonywana jest po decyzji wstępnej. W naszym przypadku też po decyzji wstępnej bank poprosił o dodatkowy dokument, w naszym przypadku o umowę deweloperską, a operat był składany razem z wnioskiem. Status zmienił się na wycenę nieruchomości dopiero po dostarczeniu umowy deweloperskiej tj. + 3 dni od dnia kiedy kurier dostarczył do banku brakujący dokument.  a pózniej za kolejne +3 dni etap 5 podejmujemy decyzję. 

Odpowiedz
0 Lajków
brx123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
7
31-08-2021
Wiadomość 4 z 12 (7 434 wyświetleń)

Re: Re.: Pozytywna decyzja wstępna i cisza

@Patkuc jeżeli operat szacunkowy nie był dostarczony razem z wnioskiem kredytowym, to jest sprawdzany dopiero na etapie decyzji ostatecznej.
Po akceptacji wstępnej analizy finansowej, najpierw sprawdzamy operat, a następnie podejmujemy decyzję ostateczną. 
Po szczegóły zapraszam do specjalisty przyjmującego wniosek.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 5 z 12 (7 249 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja wstępna i cisza

@Patkuc  zmienił Ci się w końcu status? Bo też czekam, a dokumenty brakujące zostały dostarczone do banku w czwartek 30.09. Wg czasów podanych na stronie, wczoraj powinien zmienić się status wniosku, a tu dalej 5 - Czekamy na dodatkowe dokumenty.

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 6 z 12 (7 161 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja wstępna i cisza

Tak zmienił mi się wczoraj, na punkt 4 "Otrzymaliśmy wycenę Twojej nieruchomości.
Czekamy na dodatkowe dokumenty, o których poinformował Cię Twój specjalista." No brak słów... braknie kilku dni żeby podpisać umowę z ing przed spotkaniem u notariusza... masakra z tymi terminami:/
Odpowiedz
0 Lajków
Patkuc
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
1
30-09-2021
Wiadomość 7 z 12 (7 125 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja wstępna i cisza

Czyli pewnie kolejne 3 dni na zmiane statusu na 5. Bo tak miałam 3 tyg temu... po zmianie statusu na 4 kolejne 3 dni i status 5. ech już mnie irytuje to czekanie Emotikon: Smutny

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 8 z 12 (7 063 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja wstępna i cisza

Mnie tak samo, w innym banku po 2 tyg była decyzja końcowa...:/
Odpowiedz
0 Lajków
Patkuc
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
1
30-09-2021
Wiadomość 9 z 12 (7 046 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja wstępna i cisza

U mnie się udało - dzisiaj pozytywna ! Emotikon: Szczęśliwy Trzymam kciuki za Ciebie Emotikon: Szczęśliwy

aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 10 z 12 (6 708 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy