Odpowiedz

Pozostała kwota kredytu do spłaty

[ Edytowane ]
Czy wysokość pozostałej kwoty kredytu hipotecznego do spłaty jest zależna od zmieniającego się co pół roku oprocentowania (Wibor6)? Tzn jesli spodziewam się wzrostu oprocentowania przy kolejnym obliczeniu harmonogramu, pozostała kwota kredytu do spłaty w związku z podwyżką również może wzrosnąć?
Odpowiedz
0 Lajków
Gumcia
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
20-02-2018
Wiadomość 1 z 4 (2 375 wyświetleń)

Re: Pozostała kwota kredytu do spłaty

Dokładnie tak. Kapitał, który jest do spłaty, zawsze jest przeliczany według aktualnego oprocentowania. 
Przy wzroście stóp procentowych rosną koszty (odsetki) od kredytu. Jeśli WIBOR zacznie spadać, te koszty analogiczne będą pomniejszane, i tak co 6 miesięcy, przy stopie zmiennej.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
KamilW
Moderator
Moderator icon
62
9
19-05-2022
Wiadomość 2 z 4 (2 288 wyświetleń)

Re: Pozostała kwota kredytu do spłaty

Nie zgadzam się. WIBOR czy inny wskaźnik oprocentowania może wpływać na całkowitą kwotę do spłaty, gdzie będzie część odsetek, czy wysokość raty (kapitał + odsetki). Część kapitałowa nie ma prawa się zmienić wraz ze zmianą WIBORu, no bo to pożyczone pieniądze po prostu, które jeszcze nie zostały spłacone. 

Odpowiedz
0 Lajków
weronika_nika
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
36
10
29-01-2021
Wiadomość 3 z 4 (2 235 wyświetleń)

Re: Pozostała kwota kredytu do spłaty

Zgadza się, w poprzedniej odpowiedzi jest błąd. Przepraszamy za błędną informacje.

Zamiast słowo kapitał powinno być kwota do całkowitej spłaty kredytu hipotecznego.

 

Kapitał w kwocie do całkowitej spłaty uzależniony jest tylko od kapitału spłaconego w ratach kredytu hipotecznego. W związku ze zmianą Wiboru ulega zmianie wysokość naliczanych odsetek. Jeśli Wibor idzie do góry wartość odsetek wzrasta i analogicznie, jeśli Wibor się pomniejsza to odsetki również będą mniejsze. Ma to bezpośredni wpływ na kwotę całkowitej spłaty kredytu.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
233
45
11-02-2020
Wiadomość 4 z 4 (2 159 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy