Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Podwyższenie kredytu hipotecznego

Witam,
W 2011 wzięłam z mężem kredyt hipoteczny na zakup mieszkania.
Wartość mieszkania 650tys., ktedyt 250tys.
Wzięliśmy na 30 lat, ale dziś po 6 latach zostało nam już niecałe 70tys.do spłaty.
Mamy okazję dokupić dodatkową komórkę lokatorską oraz miejsce postojowe w garażu podziemnym - czy na ten cel możemy powiekszyć nasz kredyt hipoteczny z 70 do 110tys?
Garaż oczywiście znajduje się w tym samym bloku, tuż obok naszego miejsca postojowego i naszej komórki.
Wartość mieszkania po urządzeniu na dziś to ok.1mln zł.
Czy potrzebne będą jakieś dodatkowe dokumenty poza dokumentami związanymi z zakupem parkingu i komórki?
Odpowiedz
0 Lajków
mariamagdalena
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
22-11-2017
Wiadomość 1 z 6 (7 400 wyświetleń)

Re: Podwyższenie kredytu hipotecznego

Jeśli celem kredytu był zakup nieruchomości, nie możemy zaproponować zwiększenia kwoty obecnego zobowiązania. Możesz złożyć wniosek o nowy kredyt, jednak minimalna kwota to 70000 zł. Dodam, że kredytem hipotecznym nie finansujemy zakupu komórki lokatorskiej oraz miejsca postojowego. W tej sytuacji możemy zaproponować pożyczkę hipoteczną na dowolny cel. 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
144
04-09-2015
Wiadomość 2 z 6 (7 373 wyświetleń)

Re: Podwyższenie kredytu hipotecznego

Dziękuję za odpowiedź. Wcześniejszy kredyt przeznaczony został na zakup mieszkania, miejsca postojowego oraz komórki lokatorskiej.

Rozumiem, że pożyczka hipoteczna oferowana jest na mniej korzystnych warunkach niż kredyt hipoteczny?

Podsumowując - wartość planowanego zakupu jest za niska na nowy kredyt hipoteczny, ale można dokonać zakupu z pożyczki hipotecznej - zgadza się?

Czy do takiej pożyczki potrzebna jest wycena nieruchomości lub jakieś inne dokumenty?

 

Odpowiedz
0 Lajków
mariamagdalena
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
22-11-2017
Wiadomość 3 z 6 (7 341 wyświetleń)

Re: Podwyższenie kredytu hipotecznego

Pożyczka hipoteczna ma wyższą marżę niż kredyt hipoteczny, jednak możesz ją wziąć na dowolny cel. Minimalna kwota pożyczki to 70000 zł. Zabezpieczenie musi być warte co najmniej 87500 zł, co potwierdzamy operatem szacunkowym. W kwestii dokumentów: jest to wniosek o kredyt i potwierdzenie zarobków. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartynaC
Moderator
Moderator icon
426
93
12-04-2017
Wiadomość 4 z 6 (7 300 wyświetleń)

Re: Podwyższenie kredytu hipotecznego

Rozumiem, a ten operat może być od dowolnego reczoznawcy, czy bank przedstawia jakąś listę preferowanych nazwisk?
Odpowiedz
0 Lajków
mariamagdalena
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
22-11-2017
Wiadomość 5 z 6 (7 184 wyświetleń)

Re: Podwyższenie kredytu hipotecznego

Operat musi być sporządzony przez rzeczoznawcę posiadającego wszystkie uprawnienia. Nie mamy listy preferowanych rzeczoznawców. Akceptujemy operat zewnętrzny, jeżeli jest sporządzony zgodnie z wytycznymi. Operat szacunkowy do nieruchomości powinien zawierać czytelną i kolorową dokumentację fotograficzną oraz analizę obszarów ryzyk związanych z wyceną nieruchomości. Jeżeli nie otrzymamy operatu to zlecimy przeprowadzenie wyceny na Twój koszt.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 6 z 6 (7 156 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Pełnomocnictwo musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisem mocodawcy potwierdzonym przez notariusza albo w formie aktu notarialnego. W przypadku, gdy dokument pełnomocnictwa sporządzony jest za

...

23-04-2024
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Jeśli doładowujesz konto w PLN, korzystając z karty, to nie pobierzemy prowizji. Jednak w przypadku, gdy robisz przelew w PLN, na konto w banku zagranicznym, pobierzemy 40 zł. Tylko przelewy w euro, d

...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My pierwsze zaświadczenia mieliśmy z lutego i jak tylko wiedzieliśmy, że nie zmieścimy się w 2 miesiącach, wzięliśmy nowe. Wydaje mi się, że osoby które składają wniosek bezpośrednio do banku szybciej...

22-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy