Odpowiedz

Podjęcie decyzji ostatecznej

Mam pytanie odnośnie kredytu hipotecznego na budowę. Dostałam decyzję wstępna pozytywna p
23.04.2018. Ale warunkiem decyzji ostatecznej jest wykreslenie sluzebnosci w dziale 3 kw lub pokazanie dokumentu na podstawie którego dokonał się wykreślenia. Niestety ja takiego dokumentu nie mam. Jest tam przedawnienie . Wpisana jest Pani która już nie żyje ale niestety nikt nie ma aktu zgonu. Ale sąsiadowi udało się wykreslic niby na podstawie wyroku sądu o przedawnieniu. Niby do 23.05.2018 mam ważna wstępna decyzje . Operat był robiony 10.05. Maja przez bank. Czy mogę w jakiś sposób przedłużyć wstępna decyzja ponieważ w sadzie niestety kolejka. I niby 28.05. Dopiero ma być rozpatrzony wniosek w sadzie. Bo sedzia na urlopie. Pokazałam wniosek złożony w sadzie w banku . Czy mam jeszcze jakiś czas ?. Czy tylko do 23.05. Czy dostarczenie operatu 14.05 nie wydłuża oczekiwania o 21 dni?. Proszę o odpowiedź ponieważ zależy mi na kredycie w waszym banku. Albo podpowiedzcie mi w jaki sposób mogę wydluzyc decyzje
Odpowiedz
0 Lajków
betinka123
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
13-11-2017
Wiadomość 1 z 4 (3 566 wyświetleń)

Re: Podjęcie decyzji ostatecznej

Standardowo w takiej sytuacji podejmujemy decyzje kredytową – nie odrzucamy wniosku. To co może być konieczne to potwierdzenie wykreślenia służebności do uruchomienia pieniędzy z kredytu.
Najlepiej jednak temat jeszcze omówić ze specjalistą prowadzącym sprawę kredytu, ponieważ powinna być przekazana informacja od analityka, co do warunków podjęcia decyzji kredytowej.
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 4 (3 530 wyświetleń)

Re: Podjęcie decyzji ostatecznej

Dziękuję za odpowiedź. W warunkach do podjęcia ostatecznej decyzji jest napisane, że ma być dostarczony dokument na podstawie którego będzie wykreślenie. Niestety takie dokumentu nie ma tylko jest złożony wniosek. Czy w procedura banku przewiduje, że jak to tylko dostarczę to jest możliwość by poczekali, a nie od razu jak doradca twierdzi decyzja wygas?

Odpowiedz
0 Lajków
betinka123
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
13-11-2017
Wiadomość 3 z 4 (3 524 wyświetleń)

Re: Podjęcie decyzji ostatecznej

Proponuje przedstawienie potwierdzenia złożenia wniosku do sądu w tej sprawie, aby doradca przekazał go do analityków. Tak jak wcześniej pisałam proszę temat jeszcze omówić z doradcą. Niestety nie mam wglądu do dokumentów, a ta sprawa tego wymaga.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (3 513 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy