Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Odszkodowanie z polisy kredytowanego mieszkania

Mam pytanie odnośnie zgłoszenia szkody i uzyskania odszkodowania. Mam kredyt hipoteczny oraz ubezpieczenie nieruchomości - polisa zawarta przy podpisywaniu umowy kredytu. Niestety nastąpiło zdarzenie w postaci zalania niedawno wykończonego mieszkania - z winy właściciela mieszkania z wyższej kondygnacji, w wyniku czego niezbędne będzie osuszanie oraz ponowny remont Emotikon: Smutny Chciałabym zgłosić szkodę ze swojej polisy. Lada moment otrzymam kosztorys osuszania, ale jak już wspomniałam, konieczne też będą prace remontowe. Moje pytanie jest takie - czy muszę najpierw znaleźć kogoś, kto mi wyceni również całkowity koszt prac i materiałów i dopiero wtedy zgłaszać szkodę, czy mogę niezwłocznie rozpoczynać prace i wystarczy, że przedstawię później rachunki, aby odzyskać poniesione koszty? Czy odszkodowanie jest wypłacane po poniesieniu danych kosztów i przedstawieniu rachunków czy to ubezpieczyciel opłaca faktury/rachunki wystawione przez firmy dokonujące niezbędnych prac?

Odpowiedz
0 Lajków
neta
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
4
16-01-2021
Wiadomość 1 z 2 (1 531 wyświetleń)

Re: Odszkodowanie z polisy kredytowanego mieszkania

Przykro nam, że spotkała Cię taka sytuacja. Szkodę jak najszybciej zgłoś do Ubezpieczyciela. On przekaże Ci, jakie dokumenty będą potrzebne 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 426 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy