Odpowiedz

Re: Nadpłata kredytu...

@as91 zgadza się Emotikon: Szczęśliwy To ty decydujesz. Jednak my z naszej strony, żeby nie musieć ponownie badać Twojej zdolności kredytowej, nie ustalimy raty wyższej niż ta najwyższa jaką już płaciłaś. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 21 z 37 (7 019 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu...

1) Jaki jest koszt wniosku o nadpłatę kredytu ze zmniejszeniem ilości rat?

2) Nadpłaciłem kredyt ( zmniejszenie raty) - przelew 5.05.2022. Kiedy mogę złożyć wniosek ( data ) o kolejną nadpłatę?

3) Kiedy mogę przelać nadpłatę, tak abym nie wpadł w sidła "opłaty za nadpłatę" 5.08 czy 6.08?

 

Pozdrawiam.

Marek

 

Odpowiedz
0 Lajków
Marek_opole
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
21-07-2022
Wiadomość 22 z 37 (6 766 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu...

@Marek_opole 1. nie pobieramy opłaty za aneks zmniejszający okres spłaty, jeśli złożysz go do 3 miesięcy od nadpłaty. Gdyby ten okres był dłuższy - pobierzemy 200 zł.

2. Nadpłatę możesz wykonać w dowolnym momencie kredytowania.

3. Nie pobierzemy również opłaty za wykonaną nadpłatę.

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 23 z 37 (6 666 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu...

Witam,

uzupełniająco - czy jest limit nadpłat kredytu - czy mogę je bez opłat wykonywać kiedy mogę?

i czy skrócenie okresu kredytowania jest możliwe za każdym razem kiedy nadpłacę (bezpłatnie) kredyt?

Odpowiedz
0 Lajków
Sofija_A
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
04-08-2022
Wiadomość 24 z 37 (6 245 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu...

Nie ma limitu nadpłat, można to zrobić raz dziennie. Prowizja może być pobrana zgodnie z zapisami umowy. 
Bezpłatnie możesz zamówić aneks do 3 miesięcy od nadpłaty na infolinii, natomiast nie zawsze jest taka możliwość. 
Możemy skrócić okres kredytowania do najwyższej raty z historii kredytu, przy wzroście oprocentowania może się nie dać skrócić okresu.  
Wówczas jest możliwość zawnioskowania o płatny aneks 200 zł w oddziale, wymagane jest sprawdzenie zdolności finansowej i decyzja jest indywidualnie podejmowana. 

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 25 z 37 (6 107 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu...

A jeżeli nie płaciło się jeszcze żadnej raty, jak to wygląda wtedy

Odpowiedz
0 Lajków
Edek
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
25-04-2023
Wiadomość 26 z 37 (3 952 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu...

Mam stałe oprocentowanie do stycznia 2025r. ( okres 5 lat) Chciałbym teraz nadpłacić połowę kredytu, a następnie podpisać aneks o skrócenie okresu kredytowania do wysokości obecnej raty kredytu, następnie jeśli będę mieć możliwość finansową spłacić całość kredytu styczniu 2025. Teraz pytanie, czy po aneksie zmieni się oprocentowanie, czy wiąże się to z opłatami?
Odpowiedz
0 Lajków
Pralf1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
25-04-2023
Wiadomość 27 z 37 (3 914 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu...

Skrócenie okresu kredytowania nie zmienia oprocentowania. Nie ma też opłat.

Nie ma potrzeby już podpisywać aneksów o skrócenie (tzn. w formie papierowej) - można skrócić okres po nadpłacie przez bankowość elektroniczną.

czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 28 z 37 (3 865 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu...

@Edek Po nadpłacie kredytu można powrócić do najwyższej zapłaconej raty w historii kredytu lub do tej z decyzji kredytowej, chyba, że jesteś w okresie karencji. W przypadku gdy jest tzw. karencja w spłacie kapitału (czyli płacisz same raty odsetkowe, a nie kapitałowo-odsetkowe) to nie skrócisz okresu spłaty. Możesz jedynie dokonać nadpłaty kredytu w okresie karencji bez skrócenia okresu kredytowania. 
 

 

@Pralf1  Aneks po nadpłaceniu kredytu dotyczący skrócenia okresu kredytowania nie spowoduje zmiany oprocentowania. 
Jeżeli oprocentowanie jest stałe do stycznia 2025 r. to maksymalnie możesz skrócić okres spłaty do tej daty tj. do stycznia 2025 r. (nie krócej). Aneks zamawiany na infolinii jest bezpłatny do 3 miesięcy od ostatniej nadpłaty. Oczywiście, możesz dokonać całkowitej spłaty kredytu. 
 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 29 z 37 (3 851 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu...

Dzień dobry,

przeszedłem ze zmiennego oprocentowania kredytu hipotecznego na oprocentowanie stałe. Dokonałem nadpłaty i chcę skrócić okres kredytowania na okres krótszy niż obejmuje to okres oprocentowania stałego. Bank odmówił! Mam pytanie na jakiej podstawie? Konkretnie, który zapis umowy to reguluje?!?! Umowa i aneks z tytułu zmiany oprocentowania są Państwa umowami standardowymi. Dodam, że kwotę rat chcę podnieść (podnieś! nie obniżyć!) tylko do poziomu obowiązującego przed nadpłatą i nie ma potrzeby sprawdzania mojej zdolności kredytowej.

Odpowiedz
0 Lajków
FOREX
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
20-04-2023
Wiadomość 30 z 37 (3 827 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy