Odpowiedz

Re: Re.: Nadpłata kredytu...

Ok, rozumiem. Chociaż w obecnej sytuacji to trochę bez sensu (myślę akurat o swoim przypadku, kiedy jestem dopiero po kilku początkowych już pełnych ratach kapitałowo-odsetkowych), tzn. chodzi mi o to, że wynika z tego, że nie ma sensu zawieranie aneksu np. zaraz po zmianie oprocentowania, bo kiedy po przeliczeniu po aktualnej stawce Wiboru, odsetki wzrosną mi prawie dwukrotnie, to po nadpłacie załóżmy ok. 5 tys. nie będzie możliwości skrócenia okresu kredytowania, bo nijak nie wyjdzie z tego mniejsza rata Emotikon: Mrugający Musiałabym poczekać na zapłatę przynajmniej tej pierwszej raty po zmianie.

 

Odpowiedz
0 Lajków
neta
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
4
16-01-2021
Wiadomość 11 z 37 (11 786 wyświetleń)

Re: Re.: Nadpłata kredytu...

Jeżeli chcesz płacić wyższą ratę to możesz to przecież zrobić przez mechanizm nadpłaty, nie musisz podpisywać aneksu - odsetki i tak zawsze płacisz od wartości kapitału pozostałego do spłaty, niezależnie jak długi masz okres kredytowania, a część kapitałową raty możesz zwiększać nadpłatą - w ten sposób obchodzisz płatny aneks zwiększający umowną (maksymalną) wysokość raty w przypadku skrócenia okresu kredytowania.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
13
17-11-2020
Wiadomość 12 z 37 (11 734 wyświetleń)

Re: Re.: Nadpłata kredytu...

To oczywiste, jednak osobiście czułabym większy komfort, wiedząc że kapitał do spłaty maleje mi szybciej niż zakładałam na początku i moje zobowiązanie będzie trwało krócej Emotikon: Szczęśliwy Wygodniejsze jest też zrobienie nadpłaty raz na jakiś czas niż pilnowanie tego co miesiąc. Takie moje przemyślenia, każdy robi jak mu pasuje Emotikon: Mrugający Tak mnie trochę zdziwił ten warunek z ratą nie wyższą niż najwyższa do tej pory zapłacona - że to chodzi o całą kapitałowo-odsetkową, bo w opisanej wyżej sytuacji wychodzi sprzeczność w temacie skrócenia okresu kredytowania Emotikon: Mrugający No ale da się przecież trochę zaczekać aby uniknąć rozczarowania, także dobrze było się upewnić 👍

Odpowiedz
0 Lajków
neta
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
4
16-01-2021
Wiadomość 13 z 37 (11 678 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu...

A co jeśli minęły 3 miesiące od napłaty?

Odpowiedz
0 Lajków
zenek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
22-06-2022
Wiadomość 14 z 37 (11 611 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu...

Jeśli pytasz, 'co jeśli minęły 3 miesiące od nadpłaty, a chcę podpisać aneks' - zrób kolejną nadpłatę, nawet na małą kwotę. O ile mi wiadomo, nie ma wymogów co do wielkości nadpłaty, żeby aneks mieć bez opłat.

Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 15 z 37 (11 583 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu...

Przepraszam za niejasność, chodzi mi o to, czy jest możliwość skrócenia okresu kredytowania jeśli nadpłatę zrobiłem rok temu wybierając opcję ze zmniejszeniem raty.

Jeśli dobrze rozumiem, to teraz mogę zrobić nadpłatę na 1zł i podpisać aneks za darmo ale faktycznie okres zostanie skrócony uwględniając jedynie tę złotówkę, którą teraz wpłaciłem, czy tak?

 

Czy aneks będzie dotyczył jedynie skórcenia okresu, a nie będzie miał wpływu na inne parametry kredytu, np. oprocentowanie (mam stałe oprocentowanie przez 5 lat)?

Odpowiedz
0 Lajków
zenek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
22-06-2022
Wiadomość 16 z 37 (11 561 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu...

Wysokość nadpłaty i jej częstotliwość nie ma znaczenia. Możesz więc do 3 miesięcy od nadpłaty złożyć wniosek o aneks i nie pobierzemy żadnej opłaty. Jak już pisaliśmy wcześniej - możemy ustalić maksymalnie taką ratę, jaką najwyższą już płaciłaś.

Oprocentowanie stałe nie wpływa na taki aneks. Jedyne ograniczenie tutaj dotyczy czasu do jakiego skracasz umowę. Nie może on być krótszy, niż pozostały czas na umowie o oprocentowanie stałe. 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MateuszS
Moderator
Moderator icon
146
30
02-09-2021
Wiadomość 17 z 37 (11 478 wyświetleń)

Re.: Nadpłata kredytu...

A czy ten aneks ze skroceniem okresu musza podpisywac wszyscy kredytobiorcy czy wystarczy 1 osoba ?
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 18 z 37 (11 446 wyświetleń)

Re: Re.: Nadpłata kredytu...

Taki aneks muszą podpisać wszyscy kredytobiorcy.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 19 z 37 (11 364 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu...

max ratą jest najwyższa jaką w historii się płaciło , 

to znaczy że wtedy wybieramy czy cchemy tą najwyższą mieć, czy tak jak dotychas? chodzi mi o skroceni okresu 

Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 20 z 37 (10 587 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy