Odpowiedz

Nadpłata kredytu hipotecznego

Umowę kredytową zawarłam w 2011 r. Chce zacząć nadpłacać kredyt. W umowie mam zapis, że mogę to robić bez pobierania dodatkowej prowizji. W zakładce kredyty dostępna jest opcja "Nadpłać kredyt ", z której chce korzystać. W umowie mam jednak zapis, że co najmniej na 2 dni przed planowaną nadpłatą powinnam poinformować o tym bank. Czy takie zasady nadal obowiązują? Czy po prostu wchodzę na konto i nadpłacam?

Mam jeszcze zapis, że nadpłata nie może być niższa niż dwukrotność ostatnio zapłaconej raty kapitałowo - odsetkowej. Na forum wyczytałam, że można dokonywać dowolnych nadpłat. Czy ktoś może mi udzielić odpowiedzi jak to teraz jest? Czy trzymam się sztywno tego co jest w umowie czy mogę nadpłacać dowolną kwotę?

Odpowiedz
0 Lajków
magdam
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
05-08-2022
Wiadomość 1 z 4 (2 323 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego

Nie ma już obowiązku zgłaszania nadpłat kredytu. Wystarczy, że złożysz dyspozycję z poziomu Mojego ING, w zakładce "Nadpłać kredyt". Można też nadpłacać dowolną kwotę, nie musi być to dwukrotność raty. 


 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (2 242 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego

W aplikacji nie mam mozliwosci nadplaty kredytu. Pojawia sie taki komunikat.
Odpowiedz
0 Lajków
vandaleyart2
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
07-08-2022
Wiadomość 3 z 4 (2 131 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego

Taki komunikat może pojawić się, jeśli nie jesteś właścicielem lub pełnomocnikiem do rachunku, który jest powiązany z kredytem. W takiej sytuacji możesz złożyć dyspozycję nadpłaty na infolinii: 32 357 00 57. Specjaliści są dla Ciebie dostępni w dni robocze w godzinach 8:00-20:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00. Jeżeli jednak jesteś powiązany z tym rachunkiem, a nie możesz nadpłacić kredytu, to prosimy o wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji lub przeglądarki, z której korzystasz. Jeśli to nie pomoże, skontaktuj się z czatem w Moim ING lub z infolinią. Sprawdzimy to.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (1 983 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy