Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego i skrócenie okresu kredytowania

Należy jednak pamiętać że możesz przyjść taki dzień że nadpłat będzie na tyle dużo że kapitał zostanie spłacony przed czasem.

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 11 z 64 (10 901 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego i skrócenie okresu kredytowania

Nadpłacając "po trochu" i skracając okres kredytowania zostawiając wyższą ratę zmniejszasz ilość zapłaconych do banku odsetek (zwiększa się Twoja część kapitałowa), natomiast jeśli nadpłacając zmniejszasz ratę to odsetki płacisz przez dłuższy okres i przez to w skali całego kredytu zapłacisz więcej odsetek.

Odpowiedz
0 Lajków
JakubWaw1989
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
11-01-2023
Wiadomość 12 z 64 (9 303 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego i skrócenie okresu kredytowania

Drogi banku, a kiedy będzie dostępna opcja w aplikacji, żeby bez aneksu skrócić okres kredytowania zamiast zmniejszać ratę? Od Pana, który obsługuje wszystkie moje sprawy w oddziale wiem, że pracujecie nad takim rozwiązaniem i powinno być dostępne, czy wiecie kiedy jest na to szansa?

Odpowiedz
0 Lajków
JakubWaw1989
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
11-01-2023
Wiadomość 13 z 64 (9 295 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego i skrócenie okresu kredytowania

Faktycznie, pracujemy nad tym rozwiązaniem. Natomiast jeszcze nie jesteśmy w stanie podać konkretnego terminu.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 14 z 64 (9 157 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego i skrócenie okresu kredytowania

gdzie znajdę wniosek o skrócenie kredytowania kredytu hipotecznego po nadplacie?
Odpowiedz
0 Lajków
Deloco
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
15-01-2023
Wiadomość 15 z 64 (8 940 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego i skrócenie okresu kredytowania

@Deloco Z tego co rozmawiałem w oddziale z doradcą to po nadpłacie, jak chcesz skrócić okres kredytowania to należy albo zgłosić to na infolinii i przygotują aneks do umowy i podpiszesz w oddziale, albo jak w moim przypadku piszę bezpośrednio do doradcy z którym od początku załatwiam wszystko i on to szykuje i u niego w oddziale podpisuje. Nie da się tego raczej załatwić online.

Odpowiedz
0 Lajków
JakubWaw1989
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
11-01-2023
Wiadomość 16 z 64 (8 938 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego i skrócenie okresu kredytowania

Czy w końcu coś się zadzieje w sprawie możliwości wyboru opcji skrócenia okresu kredytowania w aplikacji po nadpłacie. To jest kpina z klientów nadająca sie do Urzędu Ochronny Konsumentów. Tracimy czas, pieniądze . Jak ktoś chce regularnie co miesiąc nadplacać to musi co miesiąc dzwonić do banku i umawiać sie na aneks a we wspólnocie majątkowej to małżonkowie muszą stawić sie razem - tragedia - dla mnie celowe działanie na szkodę klienta banku
MARco2023
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
25-01-2023
Wiadomość 17 z 64 (8 349 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego i skrócenie okresu kredytowania

 @MARco2023   : polecam wątek na tym forum: "Nadpłacać czy skracać? Jest trzeci wariant... Go Hybrid" Emotikon: Szczęśliwy :

https://spolecznosc.ing.pl/-/Kredyty-hipoteczne/Nadp%C5%82aca%C4%87-czy-skraca%C4%87-Jest-trzeci-war...

Odpowiedz
0 Lajków
sebal
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
3
22-01-2023
Wiadomość 18 z 64 (8 301 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego i skrócenie okresu kredytowania

Pracujemy nad taką możliwością w aplikacji, jednak nie znamy jeszcze daty wprowadzenia tego rozwiązania.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
EwaPi
Były moderator
Były moderator icon
2
0
02-12-2022
Wiadomość 19 z 64 (8 177 wyświetleń)

Re.: Nadpłata kredytu hipotecznego i skrócenie okresu kredytowania

Skoro po nadpłacie mam 3 miesiące na zgłoszenie chęci zaliczenia jej na poczet skrócenia okresu kredytowania, to czy jeśli np. w ciągu 1 lub 2 miesięcy dokonam kilku nadpłat, mogę podpisać jeden aneks dotyczący kilku nadpłat, czy każda nadpłata to osobny aneks?

Odpowiedz
0 Lajków
Bartek3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
02-02-2023
Wiadomość 20 z 64 (7 807 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy