Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Ludzie pisali reklamacji i dostało odpowiedzi że ING dostosowuje systemy do tej zmiany ,.ale.bylo to już dawno i dalej cisza, nie wiem na co żeby dostać karę prędzej czy później
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 71 z 114 (6 710 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

W ubiegłym tygodniu dostałem informację, że dostosowują system do wydłużenia terminu oprocentowania stałego... Dwa miesiące mi "odpisywali", teraz zapewne kolejne pół roku będą wprowadzać w systemie właściwy okres obowiązywania stałego oprocentowania mojego kredytu.

 

To jest jakiś kiepski żart.

Odpowiedz
0 Lajków
Seeba
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
1
11-04-2023
Wiadomość 72 z 114 (6 696 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Ludzie dostawali taka odp po 2 MSC już od początku roku, zatem te pół roku to chyba optymistycznie
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 73 z 114 (6 661 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Również składałem reklamację, rozpatrzono ją pozytywnie z informacją o potrzebie aktualizacji systemu informatycznego (to było końcem lutego).  Na ten moment nic się nie zmieniło, nadal widnieje stara data przejścia z oprocentowania stałego na zmienne. W moim przypadku to wrzesień tego roku, więc czasu już jest bardzo mało.

Wszystko musi się tutaj odbywać tak ciężko...Znowu trzeba będzie wykonywać szereg telefonów i pisać reklamacje...

Odpowiedz
0 Lajków
putiiii
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
6
28-08-2018
Wiadomość 74 z 114 (6 634 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

ja dostałem właśnie taką odpowiedź:

 

Szanowny Panie,

przykro mi, niestety nie mamy jeszcze wypracowanego rozwiązania w zgłoszonej przez Pana sprawie. Aktualnie jesteśmy na etapie ponownej interpretacji zapisów ustawy z dnia 7 lipca 2022 roku o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Jak tylko ustalimy wiążące stanowisko w sprawie odpowiemy na Pana zgłoszenie.

Zrobimy to najpóźniej do 1 września 2023 roku 

Z pozdrowieniami

Odpowiedz
0 Lajków
Adam1990
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
3
02-08-2022
Wiadomość 75 z 114 (5 018 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

ja dostałem odpowiedź, że dadzą znać do 26 sierpia,jaja sobie robią.

Odpowiedz
0 Lajków
Badhun
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
07-09-2022
Wiadomość 76 z 114 (4 956 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

dostałem oficjalną odpowiedź, że stałe oprocentowanie zostanie wydłużone o czas wakacji kredytowych. Tylko oczywiście dalej "przystosowujemy system, bla bla bla dostanie Pan powiadomienie" Ile można przystosowywać system?

Adam1990
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
3
02-08-2022
Wiadomość 77 z 114 (4 019 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Adam1990
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
3
02-08-2022
Wiadomość 78 z 114 (4 012 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Każdy taka odp dostał. ING ile można czekać ???
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 79 z 114 (3 696 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

[ Edytowane ]

Ja właśnie dostałem odmowę od banku:

poprosił Pan, abyśmy wydłużyli czas, w którym obowiązuje stała stopa, o liczbę rat, które Pan zawiesił.

Ustawa [1], która wprowadziła tak zwane wakacje kredytowe, nie daje nam podstaw do tego, abyśmy mogli wydłużyć okres, w którym obowiązuje stałe oprocentowanie o czas zawieszenia. Dzięki wakacjom kredytowym można zawiesić obowiązek płatności rat kredytu, które kredytobiorca musi spłacać zgodnie z umową.

Z przepisów [2] wynika, że ustawodawca nie chciał umożliwić zawieszenia realizacji całej umowy, a jedynie spłaty rat w danym czasie. Oznacza to, że pozostałe zapisy umowy, które nie są związane ze spłatą kredytu, czyli na przykład nadpłata czy uruchomienie transz, się nie zmieniają. Potwierdza to też nowelizacja przepisu z 16 sierpnia 2023 roku. [3] Zgodnie z nim, nie wszystkie terminy, które przewiduje umowa, mogą być przedłużone. Taka możliwość dotyczy tylko okresu kredytowania i terminu spłat kredytu. Oznacza to, że nie obejmuje ona czasu, w którym obowiązuje stała stopa. Ta zasada dotyczy też wakacji kredytowych sprzed nowelizacji ustawy.

Nie możemy zatem wydłużyć okresu, w którym obowiązuje stałe oprocentowanie o czas zawieszenia spłaty kredytu, który wynika z wakacji kredytowych.

[3] Artykuł 38 pkt. 5 i artykuł 72 ustawy 16 sierpnia 2023 roku o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem rozwoju rynku finansowego oraz ochrony inwestorów na tym rynku, podpisaną 22 sierpnia 2023 roku przez Prezydent RP.

Odpowiedz
0 Lajków
AndrzejH1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
07-09-2023
Wiadomość 80 z 114 (3 480 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy