Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Ludzie pisali reklamacji i dostało odpowiedzi że ING dostosowuje systemy do tej zmiany ,.ale.bylo to już dawno i dalej cisza, nie wiem na co żeby dostać karę prędzej czy później
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 71 z 114 (6 932 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

W ubiegłym tygodniu dostałem informację, że dostosowują system do wydłużenia terminu oprocentowania stałego... Dwa miesiące mi "odpisywali", teraz zapewne kolejne pół roku będą wprowadzać w systemie właściwy okres obowiązywania stałego oprocentowania mojego kredytu.

 

To jest jakiś kiepski żart.

Odpowiedz
0 Lajków
Seeba
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
1
11-04-2023
Wiadomość 72 z 114 (6 918 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Ludzie dostawali taka odp po 2 MSC już od początku roku, zatem te pół roku to chyba optymistycznie
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 73 z 114 (6 883 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Również składałem reklamację, rozpatrzono ją pozytywnie z informacją o potrzebie aktualizacji systemu informatycznego (to było końcem lutego).  Na ten moment nic się nie zmieniło, nadal widnieje stara data przejścia z oprocentowania stałego na zmienne. W moim przypadku to wrzesień tego roku, więc czasu już jest bardzo mało.

Wszystko musi się tutaj odbywać tak ciężko...Znowu trzeba będzie wykonywać szereg telefonów i pisać reklamacje...

Odpowiedz
0 Lajków
putiiii
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
6
28-08-2018
Wiadomość 74 z 114 (6 856 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

ja dostałem właśnie taką odpowiedź:

 

Szanowny Panie,

przykro mi, niestety nie mamy jeszcze wypracowanego rozwiązania w zgłoszonej przez Pana sprawie. Aktualnie jesteśmy na etapie ponownej interpretacji zapisów ustawy z dnia 7 lipca 2022 roku o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Jak tylko ustalimy wiążące stanowisko w sprawie odpowiemy na Pana zgłoszenie.

Zrobimy to najpóźniej do 1 września 2023 roku 

Z pozdrowieniami

Odpowiedz
0 Lajków
Adam1990
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
3
02-08-2022
Wiadomość 75 z 114 (5 240 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

ja dostałem odpowiedź, że dadzą znać do 26 sierpia,jaja sobie robią.

Odpowiedz
0 Lajków
Badhun
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
07-09-2022
Wiadomość 76 z 114 (5 178 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

dostałem oficjalną odpowiedź, że stałe oprocentowanie zostanie wydłużone o czas wakacji kredytowych. Tylko oczywiście dalej "przystosowujemy system, bla bla bla dostanie Pan powiadomienie" Ile można przystosowywać system?

Adam1990
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
3
02-08-2022
Wiadomość 77 z 114 (4 241 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Adam1990
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
3
02-08-2022
Wiadomość 78 z 114 (4 234 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Każdy taka odp dostał. ING ile można czekać ???
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 79 z 114 (3 918 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

[ Edytowane ]

Ja właśnie dostałem odmowę od banku:

poprosił Pan, abyśmy wydłużyli czas, w którym obowiązuje stała stopa, o liczbę rat, które Pan zawiesił.

Ustawa [1], która wprowadziła tak zwane wakacje kredytowe, nie daje nam podstaw do tego, abyśmy mogli wydłużyć okres, w którym obowiązuje stałe oprocentowanie o czas zawieszenia. Dzięki wakacjom kredytowym można zawiesić obowiązek płatności rat kredytu, które kredytobiorca musi spłacać zgodnie z umową.

Z przepisów [2] wynika, że ustawodawca nie chciał umożliwić zawieszenia realizacji całej umowy, a jedynie spłaty rat w danym czasie. Oznacza to, że pozostałe zapisy umowy, które nie są związane ze spłatą kredytu, czyli na przykład nadpłata czy uruchomienie transz, się nie zmieniają. Potwierdza to też nowelizacja przepisu z 16 sierpnia 2023 roku. [3] Zgodnie z nim, nie wszystkie terminy, które przewiduje umowa, mogą być przedłużone. Taka możliwość dotyczy tylko okresu kredytowania i terminu spłat kredytu. Oznacza to, że nie obejmuje ona czasu, w którym obowiązuje stała stopa. Ta zasada dotyczy też wakacji kredytowych sprzed nowelizacji ustawy.

Nie możemy zatem wydłużyć okresu, w którym obowiązuje stałe oprocentowanie o czas zawieszenia spłaty kredytu, który wynika z wakacji kredytowych.

[3] Artykuł 38 pkt. 5 i artykuł 72 ustawy 16 sierpnia 2023 roku o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem rozwoju rynku finansowego oraz ochrony inwestorów na tym rynku, podpisaną 22 sierpnia 2023 roku przez Prezydent RP.

Odpowiedz
0 Lajków
AndrzejH1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
07-09-2023
Wiadomość 80 z 114 (3 702 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy