Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt na dom z rynku wtórnego bez dostępu do drogi

[ Edytowane ]
Witam, zastanawiam się nad zakupem działki budowlanej z domem (z roku 1996) wszystkie dokumenty są w porządku (dom ma wszystkie media), droga fizycznie istnieje, przebiega przez 3 działki (każdy właściciel działki dał kawałek swojego terenu na drogę) niestety nie jest to jakkolwiek prawie uregulowane, czyli formalnie nie ma dostępu do drogi publicznej. Zastanawiam się czy to ma wpływ na decyzje kredytową, jak w przypadku budowy, która byłaby nie możliwa bez takiego dostępu, tu jednak dom jest wybudowany ? Od sprzedającego dom, dowiedziałem się że ustanowienie służebności od sąsiadów byłoby możliwe, jednak z uwagi na nieobecność jednego właściciela, bardzo czasochłonne, a to już problem bo dom chce sprzedać jak najszybciej. Jak bank podchodzi do takiej sprawy ? Czy to wpływa na wartość nieruchomości , czy wyklucza udzielenie kredytu ?
Odpowiedz
0 Lajków
Paweł-Konrad
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
27-12-2019
Wiadomość 1 z 3 (3 604 wyświetleń)

Re: Kredyt na dom z rynku wtórnego bez dostępu do drogi

Nieruchomość powinna mieć uregulowany stan prawny i dostęp do drogi publicznej lub prywatnej. W innym przypadku decyzja kredytowa najprawdopodobniej będzie negatywna. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (3 513 wyświetleń)

Re: Kredyt na dom z rynku wtórnego bez dostępu do drogi

Decyzja zawsze będzie odmowna w każdym banku, stan prawny musi być uregulowany.

 

Bank ustanawiając zabezpieczenie musi mieć pewność sprzedaży nieruchomości jeśli realizacja zastawu hipotecznego była by konieczna.

 

Pozwolenie na budowę też nie powinno być wydane...

 

Konieczna jest służebność gruntu. Można ją ustanowić sądownie bez zgody i obecności właścicieli gruntów nawet - ale... to trwać może optymistycznie miesiącami, praktycznie latami.

 

Michał Straus Faraon24

 

Odpowiedz
0 Lajków
Faraon24
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
5
30-12-2019
Wiadomość 3 z 3 (3 490 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wypowiedzenie umowy rachunku bankiwego

W grudniu konczy mi sie ważność dowodu osobistego,przebywam za granica ,w Polsce bede dopiero w lipcu.Wiem,ze bank zablokuje mi dostep do konta ,ale czy tez moze mi wypowiedzieć umowe rachunku bankowe...

29-11-2023
Re.: Wypowiedzenie ubezpieczenia na zycie

Podobno tylko w banku. Co jest dla mnie absurdem totalnym, dlaczego nie mozna np. wyslac jakiegos pisma? albo zlecic to online?

Wyglada na to, ze to specjalnie bo nie kazdy jak np. ja ma czas dymac 100

...

29-11-2023
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

- po kliknięciu na kafelek konta na 1 ekranie za każdym razem pojawia się informacja "dostosuj widok". Pomimo, że wybieram np. procentowe pokazywanie konta nie wchodzi dalej tylko cofa do głównego ekr

...

29-11-2023
Najbardziej pomocni użytkownicy