Odpowiedz

Kredyt na budowę domu

Witam. Jestem w trakcie werefikacji wniosku o udzielenie mi kredytu na budowe ale mam parę pytań.
1.Jaki jest czas na otrzymanie decyzji od banku że jest zgoda na udzielenie kredytu?
2.Jesli dostanę pozytywna decyzję to po jakim czasie mniej więcej będę miał pierwsza transze kredytu?
3.Czy jest możliwość nie płacić karencji na czas budowy a odrazu płacić pełna ratę kredytu?
4.Od kiedy będę płacić cała ratę kredytu? Od przelania ostatniej transzy czy od odbioru budynku?
5.Nie rozumiem równiez jednej rzeczy. Teoretycznie kredyt biorę na 360miesiecy w kwocie 300tys. Czyli licząc na obecną chwilę rata 1170zlx360=okolo 421tys. A w dokumentach mam 384miesiace czyli całość wyniesie 450tys. Czyli o 30tys więcej niż zakładałem. O co tu chodzi?
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Michał5
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
31-01-2021
Wiadomość 1 z 9 (4 150 wyświetleń)

Re: Kredyt na budowę domu

Przesyłam odpowiedzi na Twoje pytania Emotikon: Szczęśliwy
1.    Decyzję kredytową podejmujemy w ciągu 21 dni od momentu dostarczenia kompletu dokumentów.
2.    Pierwszą transzę kredytu wypłacimy w ciągu 10 dni kalendarzowych od dnia podpisania wniosku o uruchomienie kredytu. Wraz z tym wniosek poprosimy Cię o niezbędne dokumenty, abyśmy mogli uruchomić kredyt. 
3.    Karencję ustalamy obligatoryjnie na czas trwania budowy. Możesz z niej zrezygnować najwcześniej po uruchomieniu całości kredytu.
4.    Okres karencji ustalamy na czas trwania budowy. Jeśli chcesz spłacać raty z kapitałem wcześniej, możesz zrezygnować z karencji - najwcześniej po uruchomieniu ostatniej transzy kredytu.
5.    W czasie karencji nie spłacasz kapitału kredytu - stąd różnica w kwocie, o której piszesz.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 9 (4 057 wyświetleń)

Re.: Kredyt na budowę domu

Odnośnie 5 punktu to kwota 30tys nie zgadza z odsetkami gdyż za 100tys kredytu płaci się około 250zl odsetek. Czyli odsetki przy wybraniu całości kredytu wyniosły by 750zl x 24miesiace czyli 18tys maksumalnie a nie 30tys. I dlatego troszeczkę tego nie rozumiem Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
Michał5
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
31-01-2021
Wiadomość 3 z 9 (4 015 wyświetleń)

Re.: Kredyt na budowę domu

Ubezpieczenie pomostowe? Ubezpieczenie na życie? Te wszystkie dodatkowe koszty poza kapitałem i odsetkami?

weronika_nika
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
36
10
29-01-2021
Wiadomość 4 z 9 (3 987 wyświetleń)

Re.: Kredyt na budowę domu

Z żoną zastanawiamy się nad podwyższeniem budynku. I teraz pytanie. Złożyliśmy wniosek w banku i jak wygląda ewentualnie zgłoszenie w takiej zmiany. Jeśli zdecydujemy się na podwyższenie to musieli byśmy mieć nowe pozwolenie. Jakie ewentualne koszty w banku i kiedy to najlepiej zgłosić? Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Michał5
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
31-01-2021
Wiadomość 5 z 9 (3 933 wyświetleń)

Re: Re.: Kredyt na budowę domu

@Michał5 Chciałbym to dla Ciebie wyjaśnić niestety nie mam wglądu do danych w systemie. Proszę skontaktuj się z opiekunem Twojego wniosku. Opiekun wyjaśni Ci szczegóły na przykładzie Twojego wniosku.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 6 z 9 (3 908 wyświetleń)

Re: Re.: Kredyt na budowę domu

Witam. Dostałem pozytywna decyzję lecz nie rozumiem do końca całkowitej kwoty do zapłaty. Rata wychodzi 1120zl x 384= 430tys. A w warunkach umowy mam całkowita kwota do zapłaty 460tys. Z kad bierze się to dodatkowe 30tys.?
Odpowiedz
0 Lajków
Michał5
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
31-01-2021
Wiadomość 7 z 9 (3 592 wyświetleń)

Re: Kredyt na budowę domu

@MartaK

Skoro rozpatrujecie w 21 dni, to kiedy zamierzacie podjąć decyzję dla wniosku złożonego na koniec stycznia? Do analizy wszedł 04.02. Mamy już jakby marzec...
Po co pisać rzeczy, które nie pokrywają się z rzeczywistością...
Odpowiedz
0 Lajków
KamisLBN
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
27-01-2021
Wiadomość 8 z 9 (3 509 wyświetleń)

Re: Kredyt na budowę domu

@Michał5 żebyśmy mogli to wyjaśnić musimy to sprawdzić w systemie, a tutaj nie mamy do niego dostępu Emotikon: Smutny Dlatego prosimy Cię o kontakt z naszą infolinią pod numerem 32 357 00 57. Jest czynna w dni robocze od 7:00 do 20:00 i w soboty od 8:00 do 16:00. Możesz też do nas napisać na czacie, po zalogowaniu się do swojej bankowości. 

 

@KamisLBN rzeczywiście czas na podjęcie decyzji jest obecnie nieco dłuższy Emotikon: Smutny Wynika to z tego, że nasza oferta cieszy się dużym zainteresowaniem. Na ten moment czas rozpatrzenia wniosku kredytowego wynosi około 1,5 miesiąca. Może się on jednak zmienić. 
 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 9 z 9 (3 443 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy