Odpowiedz

Kredyt hipoteczny - transze

Witam, złożyliśmy wniosek o kredyt na kwotę 340tys.na dokończenie budowy domu. Przy rozmowach wstępnych dostaliśmy info, że kwota ta może zostać rozłożona na 3 transze - 150,150 i 40. Jednak przy złożeniu wniosku informacje się rozjechały i usłyszeliśmy, że rozbić można to jedynie na dwie transze, z czego pierwsza wynosić ma 40% wartości nieruchomości i jeśli potwierdzi to operat będzie to ok. 230tys. Do marca nie wydamy więcej niż 130tys, nie bardzo zatem chcemy płacić odsetki od pobranej kwoty aż 230tys. W regulaminie znaleźliśmy zapis informujący, ze pierwsza transza wynosi do 40% wartości nieruchomości. Czemu zatem została nam narzucona tak wysoka kwota? Czy będzie można do zweryfikować przed podpisaniem umowy?

Odpowiedz
0 Lajków
FORKOL
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
13-05-2019
Wiadomość 1 z 7 (5 943 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny - transze

Chciałabym pomóc, ale tutaj nie mam takiej możliwości, ponieważ nie mam wglądu do wniosku.
W sprawie ewentualnych zmian proszę skontaktować się bezpośrednio ze specjalistą u którego złożyliście wniosek. Jeżeli tylko będzie możliwość zmiany na tym etapie wniosku, specjalista na pewno uwzględni Wasze oczekiwania.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 7 (5 921 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny - transze

[ Edytowane ]

Rozumiem, jednak czy istnieją jakieś ogólne zasady przyznawania wielkości pierwszej transzy? Skoro jest napisane do 40%, to rozumiem, że są jakieś widełki? Od pierwszego specjalisty usłyszeliśmy, że kredyt podzielić możemy na 3 transze, z czego ostatniej nie wziąć, natomiast przy składaniu wniosku usłyszeliśmy już, ze bank zawsze dzieli kredyt hipoteczny na dwie transze, z czego pierwsza wynosi 40% wartości nieruchomości. Jeżeli są jakieś zasady, ze np do kredytu w kwocie x dzielimy to dwie transze z czego pierwsza wynosić musi y, a powyżej mamy już 3transze itp. to rozumiem i przyjmuję do wiadomości. Jednak nic takiego nie usłyszeliśmy, a wręcz otrzymaliśmy dwie sprzeczne informacje, których nawet nie możemy zweryfikować, to obawiam się dalszego rozwoju sytuacji. 

Odpowiedz
0 Lajków
FORKOL
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
13-05-2019
Wiadomość 3 z 7 (5 897 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny - transze

Dostałam odpowiedź z czatu, że standardowo kredyt wypłacany jest w dwóch transzach, z czego pierwsza stanowi 40% wartości nieruchomości. Na etapie składania wniosku można jednak prosić o indywidualną analizę i bank może zgodzić się na niższą kwotę pierwszej transzy lub rozbicie kredytu na większą ilość transz. Niestety takiej informacji przedstawiciel nie udzielił i w naszym przypadku jest już po ptakach. Polecam zasięgnąć wiedzy we wszystkich dostępnych źródłach - takich jak społeczność czy kontakt z centralą - przed złożeniem wniosku! Można dzięki temu zaoszczędzić conajmniej parę ładnych stówek na odsetkach Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
FORKOL
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
13-05-2019
Wiadomość 4 z 7 (5 868 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny - transze

@FORKOL Właśnie pisałem odpowiedź na Twoje pytanie. Jest ona dokładnie taka, jaką otrzymałeś na naszym czacie Emotikon: Szczęśliwy To prawda, że warto dopytywać. Nasi specjaliści chętnie odpowiadają na wszystkie pytania naszych klientów. Zależy nam na tym, żeby wszystkie warunki wnioskowania były jasne i przejrzyste Emotikon: Szczęśliwy 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 5 z 7 (5 867 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny - transze

Witam, 

jak wygląda sytuacja w przypadku finansowania naprzemiennego w schemacie bank-klient-bank?

Mam duży wkład własny (120 tys.) i chciałam rozłożyć transze w taki sposób, żeby najpierw wpłacić wymagane 30% wkładu własnego, później uruchomić kredyt małą kwotą (kilkaset zł), żeby zmieścić się w terminie, następnie płacić dalej z wkładu własnego do wyczerpania środków, a transze bankowe zostawić na kolejne transze aż do końca harmonogramu.

Przy decyzji wstępnej dostałam jednak informacje, że "konstrukcja będzie wyglądać następująco bank-Klient-bank. W jednej transzy nie będzie wpłacała klientka i równocześnie bank".

Czy w takiej sytuacji bank może rozpisać transze w taki sposób, że zostawi sobie na koniec tylko jedną (nr 8), a wszystkie pozostałe uruchomi na początku (nr 1-3 i zostanie środków na mniej niż pół 4 transzy)? Nie muszę chyba tłumaczyć, że dla mnie jest to zupełnie niekorzystna opcja ze względu na wysokość odsetek.

Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 6 z 7 (4 358 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny - transze

Standardowo finansowanie naprzemienne wygląda tak jak opisałaś, w schemacie bank-klient-bank.
Żeby cokolwiek zmienić zapraszam do kontaktu bezpośrednio ze specjalistą, który rejestrował wniosek. Specjalista powinien ustalić z analitykiem, czy będzie możliwość finansowania w inny sposób. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 7 z 7 (4 281 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy