Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny na dziurę w ziemi - ubezpieczenie pomostowe i wkład własny

Dzień dobry, w związku z tym, że chcę kupić mieszkanie z rynku pierwotnego, które jest w budowie chcę się upewnić, czy rzeczywiście w ING jest najniższe ubezpieczenie pomostowe tak jak piszą w tym artykule https://hipoteki.net/wpis-do-hipoteki-ile-kosztuje-ubezpieczenie-pomostowe/. W moim przykładzie jeśli planowe oddanie do użytkowania mieszkania w listopadzie 2021 roku. Oraz drugie pytanie, czy to prawda, że jedyny wkład własny w ING to gotówka? Czy może być to zaliczka dla dewelopera? Pozdrawiam Karol Emotikon: Szczęśliwy  

Odpowiedz
0 Lajków
KraloN
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
23-10-2019
Wiadomość 1 z 4 (4 679 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny na dziurę w ziemi - ubezpieczenie pomostowe i wkład własny

Witam,

Nie wiem czy najniższe, ale wynosi ono tyle co w tym artykule (+0,05 p.p.).

Pamiętaj iż deweloper też może wygenerować opóźnienie czasowe, np. u mnie wynosi ono już ponad 6 miesięcy.
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 2 z 4 (4 577 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny na dziurę w ziemi - ubezpieczenie pomostowe i wkład własny

Nie stosujemy ubezpieczenia pomostowego.
Podwyższamy marże o 0,05 p.p. do czasu ustanowienia hipoteki w księdze wieczystej- jest więc to chyba niewielka podwyżka😉

Wkład własny trzeba wpłacić do dewelopera (zaliczka również się w to wlicza).

  

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 3 z 4 (4 570 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny na dziurę w ziemi - ubezpieczenie pomostowe i wkład własny

Cześć

 

Dodam jeszcze, że w moim przypadku potwierdzenie wpłaty wkładu własnego polegało na przesłaniu elektronicznie potwierdzeń przelewów na rachunek powierniczy dewelopera - bardzo wygodnie. 

tomaszkob89
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
5
25-05-2017
Wiadomość 4 z 4 (4 537 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy