Odpowiedz

Kredyt hipoteczny porażka ING

[ Edytowane ]

Witam.

 

Prawie 3 miące starałem sie o kredyt hipoteczny w ING. Doszedłem w miesiąc do etapu 5 i tak od 2-óch miesięcy analityk cofał mi wniosek. Przeciez to jest jakas porażka. Wymysla ciągłe braki w dokumentach. przekazałem już wszystko co było możliwe.

 

Co więcej wkład własny 10-20% jest wogóle nie do przyjęcia w tym banku. Pokrycie kredytu zabezpieczeniem hipotecznym (czyli moim wkładem własnym ) to 60% kwoty wnioskowanej a i tak analityk nie chce przyznac kredytu. Ciągłe braki w dokumentach. Jacy niekompetentni ludzie tam pracuja skoro nie potrafią postawić sprawy jasno i przedstawic listy dokumentów które potrzebują odrazu.

 

 Zapomnijcie o wkładzie własnym 20% oraz o tym że dostaniecie kwotę o którą wnioskujecie. Ing nie chce dawać kredytu osoba które nie mają rozpoczętej budowy. Sama działka nie wystarczy. Analityk zaniża zdolność kredytową i stawia warunki nie do przejścia. Przykładowo (od znajomych) bank przyzna nie 300tys tylko 260 i wymaga dodatkowego udokumentowanego wkładu w wysokości 50 tys przy czym działka juz jest.

 

Napisałem tą wiadomość by była przestrogą dla ludzi starających się o kredyt w tym banku. Argumenty opisane powyżej nie wynikają tylko z mojego doświadczenia ale również z otoczenia znajomych którzy starali sieo kredyt w tym banku w tym samym czasie. Nie ośmieszajcie się raklamami w stylu: "Kredyt hipoteczny z jedna wizyta w oddziale"

Odpowiedz
0 Lajków
TomekatomeK
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
25-10-2019
Wiadomość 1 z 2 (2 087 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny porażka ING

Hmm .. wnioskowałem o dużo wyższy kredyt i dostałem go bez większych problemów. Więc bez dokładniejszego opisania Twojego przypadku (skąd czerpiesz dochody, jaka jest Twoja sytuacja kredytowa, itd.), to co napisałeś jest umiarkowanie wartościowe dla innych.

 

Oczywiście rozumiem Twoje zastrzeżenia - sam wybrałem ING zamiast mojego macierzystego Banku, który potraktował mnie jak osobę z ulicy. Z drugiej strony moje doświadczenie różni się o 180 stopni od Twojego.

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 2 z 2 (2 047 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Od piątku nadal „ Wygląda na to, że mamy już wszystko. Podejmujemy decyzję.”….
U kogoś coś się zmieniło??? Ktoś ma decyzję?

Chyba już minęły 2-4dni robocze … jakby liczyć pierwszy komunikat “ Wygląda na...

25-04-2024
Wakacje kredytowe a ubezpieczenie kredytu

Dzień dobry,

Czy do obliczania RdD do wakacji kredytowych mozna wziąć pod uwage i dodać do obliczeń obowiązkowe ubezpieczenie ochronne które płacę co miesiąc i jest sciągane razem z ratą z mojego konta

...

25-04-2024
Re.: Bankowość internetowa dla osób małoletnich 6-13 lat

Dzień dobry, kiedy wprowadzicie funkcjonalność dostępu do aplikacji ing dla posiadaczy kart Mastercard dla dzieci poniżej 13 rok życia ?

24-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy