25-10-2019 09:47 | Edytowano: 25-10-2019 09:49
Witam.
Prawie 3 miące starałem sie o kredyt hipoteczny w ING. Doszedłem w miesiąc do etapu 5 i tak od 2-óch miesięcy analityk cofał mi wniosek. Przeciez to jest jakas porażka. Wymysla ciągłe braki w dokumentach. przekazałem już wszystko co było możliwe.
Co więcej wkład własny 10-20% jest wogóle nie do przyjęcia w tym banku. Pokrycie kredytu zabezpieczeniem hipotecznym (czyli moim wkładem własnym ) to 60% kwoty wnioskowanej a i tak analityk nie chce przyznac kredytu. Ciągłe braki w dokumentach. Jacy niekompetentni ludzie tam pracuja skoro nie potrafią postawić sprawy jasno i przedstawic listy dokumentów które potrzebują odrazu.
Zapomnijcie o wkładzie własnym 20% oraz o tym że dostaniecie kwotę o którą wnioskujecie. Ing nie chce dawać kredytu osoba które nie mają rozpoczętej budowy. Sama działka nie wystarczy. Analityk zaniża zdolność kredytową i stawia warunki nie do przejścia. Przykładowo (od znajomych) bank przyzna nie 300tys tylko 260 i wymaga dodatkowego udokumentowanego wkładu w wysokości 50 tys przy czym działka juz jest.
Napisałem tą wiadomość by była przestrogą dla ludzi starających się o kredyt w tym banku. Argumenty opisane powyżej nie wynikają tylko z mojego doświadczenia ale również z otoczenia znajomych którzy starali sieo kredyt w tym banku w tym samym czasie. Nie ośmieszajcie się raklamami w stylu: "Kredyt hipoteczny z jedna wizyta w oddziale"
25-10-2019 16:52
Hmm .. wnioskowałem o dużo wyższy kredyt i dostałem go bez większych problemów. Więc bez dokładniejszego opisania Twojego przypadku (skąd czerpiesz dochody, jaka jest Twoja sytuacja kredytowa, itd.), to co napisałeś jest umiarkowanie wartościowe dla innych.
Oczywiście rozumiem Twoje zastrzeżenia - sam wybrałem ING zamiast mojego macierzystego Banku, który potraktował mnie jak osobę z ulicy. Z drugiej strony moje doświadczenie różni się o 180 stopni od Twojego.
Prosimy, w tym temacie napisz do naszych specjalistów z działu hipotek. Są oni dostępni na czacie w Moim ING w dni robocze w godzinach 8:00 - 18:00. Specjaliści z działu hipotek są również dostępni po
... 31-07-2026Napisz do nas w tej sprawie na czacie w Moim ING, sprawdzimy czy już możemy przeksięgować nadpłatę. Jeśli chodzi o proporcjonalny zwrot prowizji za udzielenie kredytu przy wcześniejszej spłacie, to fa
... 31-07-2026W tej sprawie skontaktuj się z naszymi specjalistami na czacie w Moim ING, sprawdzą warunek w systemie. Czat w temacie kredytów hipotecznych jest dostępny w dni robocze od 8:00 do 18:00.
31-07-2026| Użytkownik | Liczba Lajków |
|---|---|
| 2 | |
| 1 | |
| 1 | |
| 1 | |
| 1 |