Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny a rachunek oszczędnościowo -rozliczeniowy

[ Edytowane ]

Witam

W umowie kredytu hipotecznego jeden z punktów brzmi następująco

 

"Bank w okresie 3 lat od daty zawarcia umowy ma prawo do podwyższenia marży o ? p.p w stosunku rocznym, w przypadku nie wykonania przez kredytobiorcę zabowiązania polegającego na zapewnieniu wpływu na rachunek oszczędnościowo- rozliczeniowy określony w wysokości min. ???? zł miesięcznie.

Marża zostanie podwyższona od dnia płatności raty w miesiącu następnym po miesiącu, w którym to zobowiązanie nie zostało dotrzymane i będzie obowiązywać do końca trwania umowy kredytowej"

 

Nie podałem wartości przy marży ani minimalnej kwoty wpływającej na konto specjalnie, dlatego są tam znaki zapytania.

 

Co  ten zapis dokładnie oznacza?

1) W okresie 3 lat - czyli po 3 latach tego obowiązku nie ma?

2) Co rozumiemy pod pojęciem wpływy - z wynagrodzenia tylko i wyłącznie czy to może być przelew z innego konta (np własnego rachunku z innego banku - czyli z innego konta innego banku na swoje nazwisko) lub wpłata we wpłatomacie?

3) Czy po tych 3 latach można zrezygnować z konta ?

4) Jeśli można zrezygnować - jaki jest koszt aneksu do umowy? Tylko jakaś kwota czy jeszcze jakieś podwyższenie oprocentowania kredytu o ileś %?

5) Jeśli to może być rachunek techniczny, to w jaki sposób wygląda spłata kredytu? Dzisiaj w ramach konta mamy podgląd do kredytu (ile zostało, jakie oprocentowanie, jaka najbliższa rata itp). Czy w rachunku technicznym również jest taka możliwość podglądu kredytu? Jeśli nie, to skąd klient ma wiedzieć, jaka jest najbliższa rata do zapłacenia? Wysyłacie harmonogram pocztą (za darmo czy za opłatą), na maila czy jakaś inna forma - np telefon ze strony klient raz w miesiącu przed przelewem odpowiedniej wykości raty?

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 1 z 8 (9 486 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny a rachunek oszczędnościowo -rozliczeniowy

Cześć,
Wiem na pewno że w pkt 2 wpływy muszą być z konta zewnetrznego, tzn. takiego, do którego nie ma Pan upoważnienia lub nie jest Pan właścicielem. To oznacza, że nie może być to Pana konto w ING lub innym banku (nawet konto firmowe).
aneta_krol
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
2
21-03-2016
Wiadomość 2 z 8 (9 483 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny a rachunek oszczędnościowo -rozliczeniowy

Tylko nie Pan Emotikon: Szczęśliwy
W Internecie wypowiadamy się w pierwszej osobie Emotikon: Szczęśliwy
Dziękuje
Czekam na odpowiedź specjalistów z ING Emotikon: Mrugający
Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 3 z 8 (9 479 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny a rachunek oszczędnościowo -rozliczeniowy

[ Edytowane ]

Jako, że odpowiedzi brak sam się dowiedziałem a kiedyś może się to komuś przydać.

Odpowiedzi:

1) Po 3 latach nie ma tego obowiązku

2) Wpływy - nie są ważne z jakiego źródła. Ważne aby była miesięcznie odpowiednia kwota. Czyli może być przelew z innego rachunku, może być wpłata w kasie lub we wpłatomacie. Najwygodniejsze moim zdaniem - przelew wynagrodzenia, niż przelewać z innego konta a na drugi dzień zabierać (po zaksięgowaniu)

3) Po 3 latach można zrezygnować z konta 

4) Aneks do uwowy - 200zł. Jedyny koszt. Zakładają rachunek techniczny

5) Nie ma w rachunku technicznym żadnego podglądu do kredytu. Działa to na zasadzie jak płacenie rachunku czyli przelew raty na danyn nr konta.  Wszystkie informacje, jak również harmonogram spłaty - korenspondencja pocztowa. Usługa darmowa.

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 4 z 8 (9 388 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny a rachunek oszczędnościowo -rozliczeniowy

@viggenMałe doprecyzowanie punktów 3 / 4.  Możesz zrezygnować z rachunku, proszę jednak pamiętać, że jest on powiązany z kredytem - pobieramy z niego raty. Rezygnacja z rachunku spowoduje konieczność podpisania aneksu do umowy kredytowej zmieniającego rachunek do spłaty. Stąd naliczona zostanie opłata w wysokości 200 zł.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 5 z 8 (9 259 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny a rachunek oszczędnościowo -rozliczeniowy

Decyduje się na kredyt hipoteczny w ING wraz z narzeczonym. W przyszłym tygodniu podpisujemy umowę kredytową a w między czasie chce otworzyć rachunek bankowy. czy ten rachunek musi być wspólny na mnie i na narzeczonego czy może go założyć tylko jedna z osób ?

Odpowiedz
0 Lajków
Agnieszka94
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
26
4
14-04-2020
Wiadomość 6 z 8 (5 661 wyświetleń)

Re: Re.: Kredyt hipoteczny a rachunek oszczędnościowo -rozliczeniowy

@Agnieszka94 miło mi czytać, że wybraliście naszą ofertę Emotikon: Szczęśliwy Konto może założyć jedno z Was. Nie wymagamy prowadzenia konta wspólnego. 
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 7 z 8 (5 596 wyświetleń)

Re: Re.: Kredyt hipoteczny a rachunek oszczędnościowo -rozliczeniowy

@Agnieszka94 miło mi czytać, że wybraliście naszą ofertę Emotikon: Szczęśliwy Konto może założyć jedno z Was. Nie wymagamy prowadzenia konta wspólnego. 
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 8 z 8 (5 596 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy