Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Analiza od lutego - brak informacji - oczekiwanie na decyzję kredyt hipoteczny

Witam serdecznie.

Nie jestem w stanie znaleźć adresu email do odpowiedniej komórki odpowiedzialnej za tego typu pytania.

Nie daje rady także połączyć się z czatem.

Pytanie - z końcem lutego składaliśmy wniosek o kredyt hipoteczny ... w marcu poproszono nas o uzupełnienie dokumentów. 

Do tej pory wisi status "analizujemy dokumenty" 

Jesteśmy lekko skonfundowani brakiem informacji z banku. Za moment skończy nam się umowa przedwstępna. 

Chcielibyśmy mieć już odpowiedź. Czy to wszystko co się dzieje wpływa na przedłużenie tego procesu? Dlaczego aż tak długo ? 

Bardzo proszę o informację oraz informację z kim mogę się skontaktować w celu uzyskania więcej informacji na ten temat. 

Odpowiedz
0 Lajków
trzaskowskapau
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
14-04-2020
Wiadomość 1 z 42 (5 774 wyświetleń)

Re.: Analiza od lutego - brak informacji - oczekiwanie na decyzję kredyt hipoteczny

Składaliście przez pośrednika?

Odpowiedz
0 Lajków
justyna881
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
0
08-04-2020
Wiadomość 2 z 42 (5 706 wyświetleń)

Re: Analiza od lutego - brak informacji - oczekiwanie na decyzję kredyt hipoteczny

Decyzję kredytową podejmujemy do 21 dni od złożenia kompletu dokumentów wraz z operatem szacunkowym. Sytuacja jaką mamy obecnie w kraju może mieć wpływ na wydłużenie tego czasu, jednak robimy wszystko co w naszej mocy, żeby decyzję podejmować jak najszybciej. O szczegóły związane z Twoim wnioskiem, zapytaj specjalistę, u którego kompletowałaś dokumenty.  

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 3 z 42 (5 607 wyświetleń)

Re: Analiza od lutego - brak informacji - oczekiwanie na decyzję kredyt hipoteczny

A w jakim czasie rozpatrujecie wnioski złożone bez operatu?
Odpowiedz
0 Lajków
klodia27
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
21
1
30-03-2020
Wiadomość 4 z 42 (5 602 wyświetleń)

Re: Analiza od lutego - brak informacji - oczekiwanie na decyzję kredyt hipoteczny

Zawsze prosimy o operat. Możesz go zlecić nam. Wtedy odbywa się to w ten sposób, że robimy wstępną analizę finansową. Jeśli jest pozytywny, podajemy Ci numer konta do wpłaty za operat. Po otrzymaniu wpłaty zlecamy wycenę, a następnie odejmujemy decyzje końcową. Może to trwać około 6 tygodni. O szczegóły Twojego wniosku pytaj u specjalisty, u którego kompletowałeś dokumenty

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 5 z 42 (5 493 wyświetleń)

Re: Analiza od lutego - brak informacji - oczekiwanie na decyzję kredyt hipoteczny

Wybraliśmy opcję operatu przez Bank, jednak nadal nie wiemy kiedy możemy się spodziewać analizy 16 marca złożyliśmy wniosek od 31 marca jest w analizie, kiedy analiza się zakończy?
Odpowiedz
0 Lajków
klodia27
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
21
1
30-03-2020
Wiadomość 6 z 42 (5 488 wyświetleń)

Re: Analiza od lutego - brak informacji - oczekiwanie na decyzję kredyt hipoteczny

Dzisiaj dają wstępną decyzję przy dokumentach które zostały poddane analizie 19 marca. Zgodnie z tym, łatwo się domyślić że musisz się jeszcze wstrzymać ok. 12 dni Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Jano188
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
1
29-03-2020
Wiadomość 7 z 42 (5 455 wyświetleń)

Re: Analiza od lutego - brak informacji - oczekiwanie na decyzję kredyt hipoteczny

Od 5 dni ciągle na stronie jest informacja o tym, że rozpatrują wnioski poddane analizie 19 marca
Odpowiedz
0 Lajków
klodia27
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
21
1
30-03-2020
Wiadomość 8 z 42 (5 446 wyświetleń)

Re: Analiza od lutego - brak informacji - oczekiwanie na decyzję kredyt hipoteczny

Wnioski rozpatrujemy w kolejności w jakiej do nas napływają. Zapewniam, że robimy to jak najszybciej jest to możliwe. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 9 z 42 (5 355 wyświetleń)

Re.: Analiza od lutego - brak informacji - oczekiwanie na decyzję kredyt hipoteczny

Witam. My z mężem składaliśmy dokumenty na początku marca, 13 dostaliśmy potwierdzenie na maila a wczoraj dopiero wstępną decyzję. Niestety przez obecną sytuację musimy ponownie dostarczyć zaświadczenie o dochodach i przedstawić wpływy na konto. Szczerze to jesteśmy już znerwicowani, bo trwa to już 2 miesiące. Mam tylko nadzieję że szybko teraz się sprawą pozytywnie zakończy.
Odpowiedz
0 Lajków
Anka1981
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
26-04-2020
Wiadomość 10 z 42 (4 879 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy