Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny a podział działki

Czy to prawda, że nie będzie możliwości otrzymania kredytu hipotecznego na dokończenie budowy domu na działce budowalnej 2400m2, jeśli została ona wydzielona z pola uprawnego o pow. 7ha, nawet jeśli otrzyma ona nową KW? Otrzymałam taką informację od doradcy kredytowego. 

Odpowiedz
0 Lajków
Patrycjart
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
09-04-2021
Wiadomość 1 z 4 (2 085 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny a podział działki

W sytuacji, jeśli działka ma swoją księgę wieczystą, jest to działka budowlana, a Ty masz pozwolenie na budowę, to nie powinno być kłopotu z otrzymaniem kredytu. Pamiętaj, że zawsze przed decyzją badamy Twoją zdolność kredytową oraz sprawdzamy wszystkie dokumenty. 
Trudno mi się odnieść do informacji, jakie przekazał Ci doradca kredytowy, ponieważ znamy za mało szczegółów. Chętnie odpowiemy na Twoje wszystkie pytania oraz przedstawimy ofertę. Prosimy o kontakt z infolinią pod numerem: 32 357 00 65. Jest czynna w dni robocze od 8:00 do 20:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
233
45
11-02-2020
Wiadomość 2 z 4 (2 027 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny a podział działki

Bajki! Jestem w identycznej sytuacji. Wydzielalem działkę z budową (wartość aktualna 372 000 - docelowa 550 000zl). Założona nowa księga wieczysta dla działki. Czekałem na decyzję wstępna ok 20 dni. Pozytywna. Dosłałem operat szacunkowy i decyzja na wyższym szczeblu decyzyjnym negatywna. Powód? Wewnętrzna polityka pseudobanku. Wyjaśnienia dla mojego doradcy - sąd będzie miał problem z wpisaniem hipoteki na tą działkę bo kredytobiorca jest w posiadaniu WIĘKSZEJ działki rolnej. To jakaś kpina i pseudopowod. Nie ma żadnej podstawy prawnej żeby sąd nie wpisał hipoteki. Nie będę składał reklamacji. Podjąłem w związku z tym zdarzeniem odpowiednie kroki prawne. Będę domagał się zadośćuczynienia i odszkodowania.
Odpowiedz
0 Lajków
obialamateusz1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
18-04-2022
Wiadomość 3 z 4 (1 460 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny a podział działki

Bank podjął ostateczną decyzję w oparciu o wszystkie dostarczone dokumenty i w ramach wewnętrznych regulacji, które określają poziom ryzyka, jaki możemy przyjąć. 
Jeśli nie zgadzasz się z decyzją, to zawsze możesz złożyć dyspozycję z prośbą o szersze wyjaśnienie powodu decyzji odmownej. 
W tej sprawie możesz skontaktować się ze specjalistami z działu hipotek, którzy są dostępni na naszej infolinii 32 357 00 57 lub czacie w Moim ING, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00, w soboty do 16:00. 

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (1 425 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy