Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny a etapy jeszcze nie wykonane

Witam,

W listopadzie będę miał wykonany fundament domu. Na wiosnę, powiedzmy w lutym zacznie się budowa ścian, a następnie dachu za własną gotówkę.

Chciałem na nowy rok starać się o kredyt hipoteczny na kolejne etapy po dachu.

  • Czy nie będzie problemu jeśli na czas rozpatrywania wniosku ściany i dach nie będą jeszcze wykonane?
  • Czy do wkładu własnego mogę wykorzystać tylko działkę i fundament?
  • Ścian i dachu nie będzie jeszcze, więc rozumiem że nie będzie możliwości weryfikacji, tak?

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
netmajor
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
01-09-2018
Wiadomość 1 z 5 (5 431 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny a etapy jeszcze nie wykonane

Miałem podobną sytuację. Do wkładu własnego liczyć się będzie stan na dzień składania wniosku działki i postępu prac budowy domu. W tym przypadku będzie to działka i fundament. Jeżeli bank stwierdzi że wkład własny będzie za mały wtedy może uznać że będziesz musiał wnieść więcej. Np. Budując ściany. Co do gotówki jaką posiadasz na dalszą budowę bank może wziąć pod uwagę tylko 3-ktotność twojej pensji. jak będziesz zarabiał 3tys zł to bank policzy wkładu 9tys mimo że masz 50tys na koncie. Podsumowując dla banku liczy się stan nieruchomości na dzień składania wniosku a nie co ty sobie planujesz.

boski89
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
33
7
11-09-2019
Wiadomość 2 z 5 (5 385 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny a etapy jeszcze nie wykonane

A jeśli będę miał wystarczający wkład własny. To czy bank interesuje czy kasa ta pójdzie na etapy po kolei czy np mogę na początku wykorzystać własną kasę a dopiero potem z kredytu i od momentu wydawania kasy kredytowej z postępów się rozliczać?

Odpowiedz
0 Lajków
netmajor
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
01-09-2018
Wiadomość 3 z 5 (5 380 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny a etapy jeszcze nie wykonane

[ Edytowane ]

Jeżeli będziesz miał "wystarczający wkład własny" (piszę w cudzysłowie bo w moim przypadku to nie wystarczyło przy budowie domu 120m i działce 1900m2) i dostaniesz pierwszą transzę to musisz udokumentować postęp prac na budowie które będzie wymagał bank do wypłacenia Ci kolejnej transzy. Dla banku nie będzie się liczyło czy wydałeś to ze swojej skarpety czy z pieniędzy kredytu. Ma być zrobione to co było uzgodnione. Jeżeli wybudujesz dom i stwierdzisz że reszty kredytu nie potrzebujesz wtedy możesz poprosić o nie uruchomienie ostatniej transzy. (Szczegóły już w oddziale jak to dalej wygląda)

boski89
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
33
7
11-09-2019
Wiadomość 4 z 5 (5 375 wyświetleń)

Re: Re.: Kredyt hipoteczny a etapy jeszcze nie wykonane

@netmajor we wniosku o kredyt określasz cel, na który przeznaczasz pieniądze. Prace muszą być rozliczone zgodnie z kosztorysem, który składasz razem z wnioskiem.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 5 z 5 (5 147 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy