Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny, a dom z poddaszem do późniejszej adaptacji

Witam. Planujemy kredyt na budowę domu, początkowo myśleliśmy o domu o powierzchni ok 140m2 pow użytkowej (w tym garaż). Niestety jednak w czasie adaptacji projektu, musieliśmy doprojektować jedno pomieszczenie na poddaszu w celu spełnienia współczynnika intensywności zabudowy na tym terenie. Mamy w projekcie dorobione 48m2 na poddaszu jako sala zabaw dla dzieci. Na obecną chwilę nie zamierzamy tam nic działać, bo dom ma 4 pokoje na parterze, a dziecko mamy jedno, póki co. Biorąc kredyt na ten dom wg tego projektu do pow. użytkowej wliczyć nam muszą 190m2? Czy jest szansa na uwzględnienie obecnie tylko parteru i w takiej formie staranie się o kredyt, zrobieni takiej kalkulacji i wyceny przez bank, a wykonanie poddasza za kilka lat juz za środki własne? Jak to rozegrać, bo powierzchnia projektu po adaptacji to 190m2, a niestety to nam sporo podnosi koszty, plus dodatkowo mocno nie chcemy póki co robić poddasza przy jednym dziecku nie wykorzystamy parteru, a to duża kubatura do ogrzania. Z góry dziękuję. Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
KamisLBN
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
27-01-2021
Wiadomość 1 z 4 (3 097 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny, a dom z poddaszem do późniejszej adaptacji

Najważniejsze, żebyś rozliczyła się z nami po zakończeniu budowy czyli przedstawiła nam dokumenty z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Inspektorat wyda dokument o przyjęciu wniosku o zakończenie budowy bez zastrzeżeń. Poddasze może być doprowadzone tylko do stanu deweloperskiego. Najlepiej będzie jak skorzystasz z naszego kosztorysu na stronie i zobaczysz jaki jest przewidywalny koszt budowy domu o takich parametrach. Zgodzimy się aby poddasze było w stanie deweloperskim koszt budowy powinien być w przybliżeniu.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (3 026 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny, a dom z poddaszem do późniejszej adaptacji

Mam podobną sytuację. Co w przypadku, gdzie mam nad pokojami strop którego nie chcę wykańczać? Podbija i to metraż o około 80m2. To zbędnie zawyża kwotę kredytu, który bank z kosztorysu by nam narzucił. Czy wystarczy wpisać strop jako nieużytkowy, by bank nie brał go pod uwagę?

Odpowiedz
0 Lajków
TomekObr
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
26-04-2021
Wiadomość 3 z 4 (2 619 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny, a dom z poddaszem do późniejszej adaptacji

@TomekObr w sytuacji jeżeli projekt zakłada powierzchnię użytkową, a kosztorys zakłada wartość nieruchomości z zaadaptowanym poddaszem to powinno być one wykończone. 
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (2 491 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy