Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Fundusz wsparcia dla kredytobiorców

Dzień dobry,
Korzystam aktualnie z Funduszu dla kredytobiorców i nurtuje mnie jedna sprawa.
Powiedzmy, że za rok, albo dwa stopy procentowe spadną ,zmienię pracę, dostanę podwyżkę itp i przestanę się mieścić w limicie, muszę to zgłosić, zgłaszam, przestaje korzystać z wsparcia, no i teraz co się dzieje? Oddaje po 500 zł miesięcznie, to co dostałem bez możliwości skorzystania z bonusu spłacenia 100 rat bez opóźnienia i umorzenia pozostałych rat?
Odpowiedz
0 Lajków
fake69
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
03-10-2022
Wiadomość 1 z 5 (3 987 wyświetleń)

Re: Fundusz wsparcia dla kredytobiorców

Niestety, tutaj nie mamy wglądu do Twojego kredytu. Jeśli nie wykorzystałeś pełnych 36 miesięcy, tylko na przykład, 20, a rata ze wsparcia wynosiła 2000 zł, to mnożymy liczbę tych miesięcy razy 2000 zł. W tym przypadku byłoby to 40 000 zł. Następnie dzielimy to na 144. Dlatego kwota zwrotu nie zawsze wyjdzie po 500 zł. W przykładzie, który podaliśmy, byłoby to 277,78 zł. Istnieje zatem możliwość po spłacie pierwszych 100 rat w terminie, aby pozostałe były umorzone. Prosimy o kontakt w dni robocze pod numerem 32 357 00 76 w godzinach od 8:00 do 18:00 lub na czacie w Moim ING od 8:00 do 16:00. Sprawdzimy Twoją sytuację.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 5 (3 898 wyświetleń)

Re: Fundusz wsparcia dla kredytobiorców

Co w przypadku wystąpienia incydentalnych dochodów - np jakaś nagroda lub "13' w budżetówce?

Wpływają one na dochód w danym miesiącu i jest możliwość przekroczenia dochodu - przesłanki udzielenia wsparcia, ale tylko chwilowo.

 

Czy takie incydentalne przekroczenia należy też zgłoszać?

Czy wtedy trzeba zgłosić i w nowym miesiącu złożyć nowy wniosek?

Co jak dochody w danym miesiącu przekroczą przesłankę po wypłacie Wsparcia (tj. rata ze wsparciem 5 dnia miesiąca, a dochód przekroczony 25 dnia) - czy należy zwrócić wsparcie?

 

z poważaniem Darek

Odpowiedz
0 Lajków
darkzpf
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
18-08-2022
Wiadomość 3 z 5 (3 874 wyświetleń)

Re: Fundusz wsparcia dla kredytobiorców

I jeszcze dodatkowe pytanie czy korzystanie z wakacji kredytowych nie jest niespelnieniem przeslanki dochodowej (rata jest 0, a dochod jest)?

A moze dochody w czasie wakacji nie sa brane pod uwage i wtedy zeby nie miec problemu powyzej trzeba wziac wakacje w grudniu (nagrody)?

Tylko jak wiekszy dochod ma byc w grudniu to wstrzymana rata ma byc listopadowa, grudniowa czy styczniowa?

Odpowiedz
0 Lajków
darkzpf
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
18-08-2022
Wiadomość 4 z 5 (3 867 wyświetleń)

Re: Fundusz wsparcia dla kredytobiorców

Powinieneś zgłosić każdą sytuację, nawet jeśli jest incydentalna. Po zgłoszeniu, wsparcie jest przerywane i konieczne jest złożenie nowego wniosku (jeśli znów będziesz się kwalifikował)


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 5 z 5 (3 723 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy