Odpowiedz

Działalność gospodarcza

Witam, czy możliwe już jest ubieganie się o kredyt hipoteczny biorąc pod uwagę działalność gospodarczą?

Odpowiedz
0 Lajków
ania-se
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
01-07-2020
Wiadomość 1 z 15 (13 050 wyświetleń)

Re.: Działalność gospodarcza

Od 01.07.2020 jest możliwe wnioskowanie o kredyt hipoteczny gdy wnioskodawca uzyskuje dochód z działalnosci gospodarczej w konkretnych branżach tj. prawnik, informatyk (IT), lekarz , farmaceuta.

Odpowiedz
0 Lajków
samoa
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
17
3
03-01-2019
Wiadomość 2 z 15 (12 974 wyświetleń)

Re.: Działalność gospodarcza

Czy oprócz tej zmiany, zmieniło się coś jeszcze jeżeli chodzi o znoszenie obostrzeń?
Odpowiedz
0 Lajków
Krdytobiorca
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
20
0
29-04-2020
Wiadomość 3 z 15 (12 913 wyświetleń)

Re.: Działalność gospodarcza

Pytanko nr 1, bo doszły mnie słuch, że tylko obsługujecie klientów wewnętrznych?

 I jak wygląda sytuacja działalność-e-handel?

Odpowiedz
0 Lajków
AnnaSob
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
26-05-2020
Wiadomość 4 z 15 (12 861 wyświetleń)

Re.: Działalność gospodarcza

Od 16 czerwca przyjmowane sa wnioski od klietów zewnetrznych. Branże takie jak  prawnik, informatyk (IT), lekarz , farmaceuta idą z automatu. 

W przypadku innych branż można wstepnie przekzać dane finansowe - stosowna komórka wydaje decyzję czy  przyjąć wniosek do procesu. Ma to na celu zapobierzenie wchodzenia w transakcje hipoteczne bez możliwości powodzenia.

Jezeli moja odpowiedź ci się podoba zalajkuj.

samoa
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
17
3
03-01-2019
Wiadomość 5 z 15 (12 853 wyświetleń)

Re.: Działalność gospodarcza

Od 16 czerwca przyjmowane sa wnioski od klietów zewnetrznych. Branże takie jak prawnik, informatyk (IT), lekarz , farmaceuta idą z automatu.

W przypadku innych branż można wstepnie przekzać dane finansowe aby sprawdzić możliwość ewentualnego kredytowania.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie
samoa
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
17
3
03-01-2019
Wiadomość 6 z 15 (12 850 wyświetleń)

Re: Re.: Działalność gospodarcza

[ Edytowane ]

Rzeczywiście, od 1 lipca częściowo wznowiliśmy kredytowanie dla klientów, którzy prowadzą działalność gospodarczą w wybranych branżach. O kredyt hipoteczny u nas, Mogą wnioskować już zarówno nowi jak i nasi stali klienci.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 7 z 15 (12 808 wyświetleń)

Re: Re.: Działalność gospodarcza

Dzień dobry, co w przypadku DG jednej z wymienionych branż (IT) jeżeli faktury są wystawiane w obcej walucie( CHF) firma jest zarejestrowana i rozliczanie ma miejsce w Polsce, jedynie faktura (2 ostatnie i najpowiewniej kilka przyszłych) dla klienta są wstawiane w obcej walucie. Czy taki dochód nie jest brany pod uwagę czy może jest rozpatrywany indywidualnie?

Odpowiedz
0 Lajków
AgataO
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
06-07-2020
Wiadomość 8 z 15 (12 603 wyświetleń)

Re: Re.: Działalność gospodarcza

Dzien dobry, w przypadku firm zarejestrowanych w Polsce i polskiej rezydencji podatkowej nie ma znaczenia czy fv jest w PLn czy w CHF, finalnie w pit pojawiają się złotówki czyli jest ok

Odpowiedz
0 Lajków
samoa
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
17
3
03-01-2019
Wiadomość 9 z 15 (12 522 wyświetleń)

Re: Re.: Działalność gospodarcza

Jeśli działalność jest zarejestrowana w Polsce, opłacasz w naszym kraju ZUS i podatki, to możesz złożyć wniosek o kredyt hipoteczny Emotikon: Szczęśliwy Faktury mogą być wystawiane  w innej walucie. 

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 10 z 15 (12 475 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy