Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Dostarczenie podpisanej umowy deweloperskiej od razu po wstępnej analizie

Witam

Otrzymałem "Informacje o wstępnej analizie możliwości przyznania kredytu budowlano-hipotecznego", wraz z informacją o tym, że ING do dalszego rozpatrywania wniosku wymaga dostarczenia operatu oraz jednocześnie podpisanej umowy deweloperskiej (nie rezerwacyjnej). Czy to jest normalne? Przecież nie mam decyzji ostatecznej, a już muszę się wiązać umową z deweloperem podpisaną notarialnie. Umowa taka zobowiązuje mnie do zapłaty 1 transzy w ciągu 7 dni roboczych. 

Odpowiedz
0 Lajków
Kicu123
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
3
05-11-2020
Wiadomość 1 z 3 (2 297 wyświetleń)

Re: Dostarczenie podpisanej umowy deweloperskiej od razu po wstępnej analizie

Żebyśmy mogli podjąć decyzję ostateczną, potrzebujemy obu dokumentów. Powinieneś nam dostarczyć zarówno wycenę i umowę deweloperską. Inaczej nie ma podstaw do wydania decyzji.

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
232
45
11-02-2020
Wiadomość 2 z 3 (2 213 wyświetleń)

Re.: Dostarczenie podpisanej umowy deweloperskiej od razu po wstępnej analizie

@Kicu123

Warto sobie zastrzec w umowie deweloperskiej (pierwsza wizta u notariusza), że w przypadku nieotrzymania kredytu hipotecznego z banku będziesz mógł zrezygnować w ciągu 30/60 dni z umowy deweloperskiej ponosząc koszty notarialne. Termin zapłaty 1 transzy również warto sobie wydłużyć do 30 dni.

 

A co do samego dostarczenia umowy deweloperskiej do banku jest to standardowy krok i należy dostarczyć akt notarialny do banku, aby otrzymać finalną decyzję kredytową.

 
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 3 z 3 (2 113 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy