Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Dostarczenie podpisanej umowy deweloperskiej od razu po wstępnej analizie

Witam

Otrzymałem "Informacje o wstępnej analizie możliwości przyznania kredytu budowlano-hipotecznego", wraz z informacją o tym, że ING do dalszego rozpatrywania wniosku wymaga dostarczenia operatu oraz jednocześnie podpisanej umowy deweloperskiej (nie rezerwacyjnej). Czy to jest normalne? Przecież nie mam decyzji ostatecznej, a już muszę się wiązać umową z deweloperem podpisaną notarialnie. Umowa taka zobowiązuje mnie do zapłaty 1 transzy w ciągu 7 dni roboczych. 

Odpowiedz
0 Lajków
Kicu123
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
3
05-11-2020
Wiadomość 1 z 3 (2 350 wyświetleń)

Re: Dostarczenie podpisanej umowy deweloperskiej od razu po wstępnej analizie

Żebyśmy mogli podjąć decyzję ostateczną, potrzebujemy obu dokumentów. Powinieneś nam dostarczyć zarówno wycenę i umowę deweloperską. Inaczej nie ma podstaw do wydania decyzji.

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
233
45
11-02-2020
Wiadomość 2 z 3 (2 266 wyświetleń)

Re.: Dostarczenie podpisanej umowy deweloperskiej od razu po wstępnej analizie

@Kicu123

Warto sobie zastrzec w umowie deweloperskiej (pierwsza wizta u notariusza), że w przypadku nieotrzymania kredytu hipotecznego z banku będziesz mógł zrezygnować w ciągu 30/60 dni z umowy deweloperskiej ponosząc koszty notarialne. Termin zapłaty 1 transzy również warto sobie wydłużyć do 30 dni.

 

A co do samego dostarczenia umowy deweloperskiej do banku jest to standardowy krok i należy dostarczyć akt notarialny do banku, aby otrzymać finalną decyzję kredytową.

 
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 3 z 3 (2 166 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy