Odpowiedz

Dokumenty do kredytu

Jeżeli posiadam konto w Ing od 10 lat, wpływy od jednego pracodawcy od 5 lat, żona też to jakie dokumenty do weryfikacji zdolności kredytowej przy kredycie hipotecznym będziemy potrzebować? Czy potrzebne jest zaświadczenie od pracodawcy? Czy w przypadku kiedy na konto Ing wynagrodzenie wpływa od kilku lat nie trzeba żadnych dokumentów od pracodawcy? I drugie pytanie jaki jest czas oczekwiwania od złożenia kompletu dokumentów na wydanie decyzji o przyznaniu kredytu?
Odpowiedz
0 Lajków
Czlowiek123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
2
24-06-2020
Wiadomość 1 z 7 (10 057 wyświetleń)

Re.: Dokumenty do kredytu

Wszystkie informacje zawarte są na stronie WWW banku:
https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny/proces-i-dokumenty

 

Odpowiedz
0 Lajków
vanion
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
4
01-04-2020
Wiadomość 2 z 7 (9 997 wyświetleń)

Re: Dokumenty do kredytu

Czlowiek123, jeśli Wasze dochody wpływają regularnie na konto w naszym banku, nie powinniśmy prosić o żadne dodatkowe dokumenty w związku z waszym wynagrodzeniem i zatrudnieniem. Wystarczy tylko złożyć oświadczenie podczas składania wniosku. 

Decyzję kredytową podejmujemy do 21 dni od złożenia kompletu dokumentów wraz z operatem szacunkowym.  


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
557
122
19-03-2018
Wiadomość 3 z 7 (9 955 wyświetleń)

Re: Dokumenty do kredytu

Mam jeszcze pytanie jak wygląda teraz składanie wniosku o kredyt, czy odbywa się tylko przez internet czy jest możliwa wizyta w oddziale banku? Czy na wizytę w oddziale trzeba się wcześniej umówić?
Odpowiedz
0 Lajków
Czlowiek123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
2
24-06-2020
Wiadomość 4 z 7 (9 820 wyświetleń)

Re: Dokumenty do kredytu

Wniosek o kredyt hipoteczny możesz złożyć zdalnie- bez wychodzenia z domu lub w naszym oddziale.
Możesz umówić się z nami wcześniej na spotkanieEmotikon: Szczęśliwy
W tej sprawie zapraszam Cię do kontaktu z naszą infolinią pod numerem: 32 357 00 65.
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00, w soboty od 8:00 do 16:00 Emotikon: Szczęśliwy

 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 5 z 7 (9 765 wyświetleń)

Re: Dokumenty do kredytu

Skoro są dość długie terminy oczekiwania na podpisanie umowy kredytowej, czy na dostarczenie dokumentów - tych potrzebnych po podpisaniu tj. akt notarialny, polisę ubezpieczeniową, trzeba się osobno umawiać w oddziale, czy można je dostarczyć w tzw. "wolnej chwili" bez potrzeby umawiania osobnego spotkania? 

Odpowiedz
0 Lajków
marg
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
11-12-2020
Wiadomość 6 z 7 (8 184 wyświetleń)

Re: Dokumenty do kredytu

@marg, na pożniejsze wizyty w banku można się umawiać dowolnie w banku lub infolini, natomiast przy podpisaniu umowy do teczki dokumentówdostaniesz wizytówkę od pracownika i najlepiej z nim utrzymywać relacje, bo wiele to daje jeślichodzi o umawianie się na spotkania itd.

Natomiast z panelu kredytu hipotecznego na koncie ING możesz samodzielnie dostarczać dokunenty dot. kredytu i zewnętrznego ubezpieczenia.

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 7 z 7 (8 082 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Błędna obsługa prośby o przelew BLIK

Błąd nie jest po naszej stronie, lecz tak jak słusznie zauważyłeś po stronie mBanku. Według informacji, jakie pozyskaliśmy, zostanie niebawem również poprawiony. Dziękujemy za zgłoszenie.

19-03-2024
Re: Aplikacja mobilna i narzędzia śledzące innych firm

Bo to nie jest natywna aplikacja, to tylko lekko zmodyfikowany widok strony mobilnej umieszczony w „aplikacji”.

19-03-2024
Re: Re.: Warunki polisy ubezpieczeniowej nieruchomości

,"Wymóg ubezpieczenia od powodzi dotyczy umów podpisanych od 12 marca 2023 r. - potrzeba zapewnienia zabezpieczenia ryzyka powodzi "

Ale jakich umów? Kredytowych? Ubezpieczeniowych?

Co znaczy "stare" um...

19-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy