Odpowiedz

Do kiedy stała stopa

Witam , jak mam w aplikacji datę do której obowiązuje stała stopa na 10 lipiec (rata 10 każdego MSC) to rozumiem ze zmienną jeśli nie zdecyduje się znowu na stałą kolejną propozycję będzie od 10 sierpnia ? A do 10 czerwca otrzymam propozycje stałej stopy? Jak wygląda wtedy proces decyzyjny, tzn jak zdecyduje się na stałą to coś trzeba podpisać czy przeklikac ? A jak na zmienną to nic się nie robi ?
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
88
6
05-04-2019
Wiadomość 1 z 7 (8 889 wyświetleń)

Re: Do kiedy stała stopa

[ Edytowane ]

Na 60 dni przed upływem 5 lat otrzymasz propozycję nowej stałej stopy na kolejne 5 lat. Jeżeli zaakceptujesz nowe warunki, to wszyscy kredytobiorcy muszą podpisać aneks o stałe oprocentowanie w oddziale banku. Szczegóły otrzymasz w wiadomościach w Moje ING. Jeśli nic nie zrobisz, Twój kredyt automatycznie zostanie objęty oprocentowaniem zmiennym, zgodnie z warunkami, jakie otrzymałeś w momencie podpisywania umowy kredytowej.

Zachęcam więc do sprawdzania wiadomości z naszego banku.



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
193
26
02-09-2021
Wiadomość 2 z 7 (8 820 wyświetleń)

Re: Do kiedy stała stopa

Ok a do kiedy jest stała stopa w tym przykladzie
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
88
6
05-04-2019
Wiadomość 3 z 7 (8 794 wyświetleń)

Re: Do kiedy stała stopa

Zgodnie z zapisem w umowie kredytowej, na 60 dni przed upływem terminu 5 lat – w tym przypadku 10 lipca – otrzymasz przez Moje ING wiadomość z propozycją nowej stałej stopy na kolejne 5 lat (czyli około 10 maja wyślemy taką wiadomość przez Moje ING). Propozycja oprocentowania na kolejny okres nie jest do negocjacji. Jeżeli to oprocentowanie będzie Ci odpowiadało, to wszyscy kredytobiorcy powinni udać się na umówione wcześniej spotkanie do oddziału banku w celu podpisania aneksu. Wszystkie informacje będą zawarte w wiadomości, którą wyślemy do Ciebie 60 dni przed upływem terminu końca stałego oprocentowania. Jeżeli nie podpiszesz aneksu w oddziale ze stałą stopą na kolejne 5 lat, to automatycznie przejdzie na oprocentowanie zmienne oparte o marżę z umowy kredytowej i WIBOR 6M – zgodnie z umową kredytową.
 



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
660
134
12-04-2017
Wiadomość 4 z 7 (8 661 wyświetleń)

Re.: Do kiedy stała stopa

W tym przykladzie zmienną stopa jest 10 lipca czy sierpnia ? O to pytam, a uzyskuje odpowiedzi nie na temat
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
88
6
05-04-2019
Wiadomość 5 z 7 (8 629 wyświetleń)

Re: Re.: Do kiedy stała stopa

Stałe oprocentowanie Twojego kredytu obowiązuje do 10 lipca. Po pobraniu raty (jeśli nie podpiszesz aneksu), wieczorem otrzymasz nowy harmonogram już oparty na nowej, zmiennej stopie procentowej, która będzie obowiązywać od następnego dnia. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
SebastianM
Były moderator
Były moderator icon
132
22
03-03-2023
Wiadomość 6 z 7 (8 488 wyświetleń)

Re.: Do kiedy stała stopa

Mozna zapytac jaka propozycja padła ze strony banku?
Odpowiedz
0 Lajków
denshul
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
13-08-2024
Wiadomość 7 z 7 (5 834 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kredyt hipoteczny przy rozdzielności majatkowej

Ofertą kredytów hipotecznych zajmują się nasi eksperci hipoteczni w placówkach banku. 

Na kontakt z osobami zajmującymi się kredytami hipotecznymi możesz się umówić w Moim ING. Po zalogowaniu do Mojeg

...

07-04-2026
Kredyt hipoteczny przy rozdzielności majatkowej

Dzień dobry,

Chciałam zapytać o taką sytuację - małżonkowie mający rozdzielność majątkową chcą nabyć nieruchomość. Jedna osoba płaci za swoją połowę gotówką, a druga bierze kredyt hipoteczny. Czy zabez

...

07-04-2026
Re: Problem z logowaniem w aplikacji przy użyciu klucza U2F

Prosimy, zgłoś nam to przez czat w Moim ING i zapiszemy zgłoszenie techniczne. Nie mieliśmy podobnych sygnałów.

05-04-2026
Najbardziej pomocni użytkownicy