Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Decyzja wstępna - jak długo ważna?

Czytałam, że decyzja wstępna ważna jest 30 dni. Co w przypadku przekroczenia tego terminu? Wygasa?
Mamy decyzję z dn. 19.03. Natychmiast opłaciliśmy wycenę (była realizowana przez bank).
Patrząc na czasy procesowe 6.04 spodziewaliśmy się decyzji ostatecznej, jednak otrzymaliśmy informację o konieczności uzupełnienia dokumentów. Zostały przekazane doradcy 9.04 (piątek), wysłane kurierem 12.04 (poniedziałek), dotarły do centrali 13.04. Od tego czasu nic nie ruszyło, nie zostały nawet zarejestrowane, w statusie wniosku nadal widnieje "czekamy na dodatkowe dokumenty". Prawdopodobnie zostaną przyjęte dopiero w poniedziałek - to już będzie po terminie 30 dni, a gdzie tam jeszcze decyzja ostateczna... czy w tej sytuacji ten czas też obowiązuje?
Odpowiedz
0 Lajków
KamilaM
Nowy w branży
Nowy w branży icon
9
0
15-04-2021
Wiadomość 1 z 4 (929 wyświetleń)

Re: Decyzja wstępna - jak długo ważna?

@KamilaM Na to, aby przekazać Ci naszą decyzję kredytową, potrzebujemy 21 dni kalendarzowych-  ten termin liczymy od chwili, gdy przekażesz nam wszystkie dokumenty. 

Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
70
12
18-01-2021
Wiadomość 2 z 4 (860 wyświetleń)

Niestety nic się to ma do pytania zadanego przez Panią Kamilę oraz do rzeczywistości ING.
Proszę odpowiadać zgodnie z realiami banku.
Odpowiedz
0 Lajków
Antiba89
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
28
3
13-04-2021
Wiadomość 3 z 4 (821 wyświetleń)

Decyzja wstępna jest ważna 30 dni, jeżeli w tym czasie nie zostanie zaakceptowana faktycznie wygasa. 
Jeżeli po jej akceptacji oraz zleconej wycenie bank prosi o dodatkowe dokumenty oczywiście ma Pani czas na to aby je uzupełnić. 
Ważna jest ostatnia zmiana statusu na wniosku kredytowym a nie data wydania wstępnej analizy. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
89
19
23-04-2018
Wiadomość 4 z 4 (713 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Cofnięcie przelewu

Jeżeli udało Ci się wycofać przelew, to nie dotarł on do odbiorcy Emotikon: Szczęśliwy Tym samym tamta osoba nie zobaczy danych tego przelewu. 

20-06-2021
Re: Czasy procesowe

Dziękuję, przez infolinię udało mi się wyjaśnić, coś się dzieje. Niestety zawalił mój "opiekun" wniosku. Jak wygląda procedura skargi na opiekuna? Wykazuje się taka niekompetencja,że brak mi sił,żeby ...

19-06-2021
Cofnięcie przelewu

Witam, chciałbym zapytać czy po cofnięciu błędnie zatytułowanego przelewu zaraz po wysłaniu go, odbiorca będzie widział, że wysłałem przelew, a następnie go cofnąłem czy nie uzyska żadnej informacji w

...

20-06-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy