Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Decyzja wstępna - jak długo ważna?

Czytałam, że decyzja wstępna ważna jest 30 dni. Co w przypadku przekroczenia tego terminu? Wygasa?
Mamy decyzję z dn. 19.03. Natychmiast opłaciliśmy wycenę (była realizowana przez bank).
Patrząc na czasy procesowe 6.04 spodziewaliśmy się decyzji ostatecznej, jednak otrzymaliśmy informację o konieczności uzupełnienia dokumentów. Zostały przekazane doradcy 9.04 (piątek), wysłane kurierem 12.04 (poniedziałek), dotarły do centrali 13.04. Od tego czasu nic nie ruszyło, nie zostały nawet zarejestrowane, w statusie wniosku nadal widnieje "czekamy na dodatkowe dokumenty". Prawdopodobnie zostaną przyjęte dopiero w poniedziałek - to już będzie po terminie 30 dni, a gdzie tam jeszcze decyzja ostateczna... czy w tej sytuacji ten czas też obowiązuje?
Odpowiedz
0 Lajków
KamilaM
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
9
0
15-04-2021
Wiadomość 1 z 4 (4 053 wyświetleń)

Re: Decyzja wstępna - jak długo ważna?

@KamilaM Na to, aby przekazać Ci naszą decyzję kredytową, potrzebujemy 21 dni kalendarzowych-  ten termin liczymy od chwili, gdy przekażesz nam wszystkie dokumenty. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 4 (3 984 wyświetleń)

Re: Decyzja wstępna - jak długo ważna?

Niestety nic się to ma do pytania zadanego przez Panią Kamilę oraz do rzeczywistości ING.
Proszę odpowiadać zgodnie z realiami banku.
Odpowiedz
0 Lajków
Antiba89
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
3
13-04-2021
Wiadomość 3 z 4 (3 945 wyświetleń)

Re: Decyzja wstępna - jak długo ważna?

Decyzja wstępna jest ważna 30 dni, jeżeli w tym czasie nie zostanie zaakceptowana faktycznie wygasa. 
Jeżeli po jej akceptacji oraz zleconej wycenie bank prosi o dodatkowe dokumenty oczywiście ma Pani czas na to aby je uzupełnić. 
Ważna jest ostatnia zmiana statusu na wniosku kredytowym a nie data wydania wstępnej analizy. 
 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
176
40
23-04-2018
Wiadomość 4 z 4 (3 837 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy