Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Już mam złożony wniosek w BNP..... Jutro kompletuję resztę dokumentów do PKO BP......

gandzia75
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
3
04-08-2021
Wiadomość 61 z 106 (7 514 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

@gandzia75 w PKO uważaj tylko na prowizje płatne z góry. a co do BNP to w ramach promo możesz dodatkowo dostać limiy w koncie na 12 miesięcy za 0zł więc polecam Do konta też jak będziesz uruchamiał kartę to zobacz na obecną promocje, bo bank zwróci Ci do 300-400zł. W BNP nie będziesz też miał kolejki na podpisanie umowy w placówce banku. U mnie zmieściłem się w 2 tygodniach. Jeśli w międzyczasie dostaniesz decyzję z ING to zadecydujesz co dalej, ale warto mieć drugą decyzję w rękawie. Oba banki są obecnie najlepsze wg mnie i z obu korzystam.
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 62 z 106 (7 494 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Dziękuję za podpowiedź, moja historia z ING właśnie się skończyła, decyzja odmowna, cóż....Emotikon: Szczęśliwy Ale rekord był...Emotikon: Szczęśliwy Pozdrawiam i życzę innym powodzenia....

Odpowiedz
0 Lajków
gandzia75
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
3
04-08-2021
Wiadomość 63 z 106 (7 472 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

@gandzia75 warto jest poznać przyczynę odmowy w ING i zapytać czy jeśli miałbyś wkład na poziomie wyższym np 40% to czy szanse na otrzymanie kredytu były by większe. Jeśli tak to złóż oświadczenie do złożonego wniosku choćby po to żeby decyzji negatywnej nie było i bierz kredyt gdzie indziej. Jeśli składałeś wniosek przez pośrednika to dopytaj co możesz w tej spraeie zrobić aby inne banki u których będziesz się ubiegał o kredyt nir patrzyły negatywnie na Ciebie z uwagi odmowy ING.

Zakładam że BNP wyda Ci decyzję szybko a jest jeden z tych banków (ING również) który dobrze liczy zdolność kredytową.

Powodzenia

ps. nie.ma co przekreślać ING, bo to mercedes jeśli chodzi o hipoteki Emotikon: Mrugający i z uwagi na ogromną ilość wniosków mogą skrupulatniej weryfikować klientów. W innych bankach gdzie nie ma kolejek oczywiście każdy klient jest na miarę złota
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 64 z 106 (7 454 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

[ Edytowane ]

m365  z tym BNP tez nie ma reguły... moja przyjaciołka złozyła o tydzien wczesniej niz ja wnioski do ING, BNP i Santader i jedynie Santander wydał decyzję wstepną po tygodniu. A z BNP i ING brak odzewu... Więc to kwestia indywidualna. Ja póki co mam wniosek w ING i Millennium (tez brak odzewu), z koncem sierpnia złoże do BNP i zobaczymy ile to potrwa. W BNP jest haczyk z ubezpieczniem jedynie (pakiet ubezpieczen), którego wymagaja aby miec obnizoną marzę, trzeba się przyjrzec temu Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 65 z 106 (7 394 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Dziś wydają decyzje dla wniosków których status przeskoczył na Podejmujemy Decyzje z dnia 17 sierpnia. Ja dalej czekam mimo ze przeskoczylo mi na ten status 11 sierpnia. Czy ktoś wie ile to moze jeszcze potrwać? Czy ktoś składał wniosek w okolicach 24 maja ?
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 66 z 106 (7 369 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie uważasz, że to "Mercedes": obecnie jedne z dłuższych czasów oczekiwania a jednocześnie oferta taka jak u innych. CA przy analogicznym oprocentowaniu pozwala np. na dłuższe stałe oprocentowanie. CA wydaje też decyzję wstępną w 2-3 dni: w ING na decyzję wstępną czekałem ponad 30 dni. ING wylicza też znacznie niższą zdolność w przypadku dochodu z działalności niż inne banki. Oferta jak oferta: bardziej Passat niż Mercedes: nie ma się czego poza długim czasem realizacji przyczepić, ale to też nic nadzwyczajnego.

Ps. inne banki mają to totalnie w powiązaniu jaką decyzję wydało ING. W dodatku w dzisiejszych czasach żaden bank nie patrzy na ilość zapytań kredytowych w przypadku kredytu hipotecznego gdyż koniec końców po hipotece i tak wyjdzie czy klient nie próbował jednocześnie podpisać kilku umów na tę samą nieruchomość.
Odpowiedz
0 Lajków
bpacholek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
1
29-07-2021
Wiadomość 67 z 106 (7 195 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Też się zastanawiam skąd to przekonanie do ING. Takie "kolejki" po ten kredyt, a szału nie ma. Złożyłem tu wniosek, ale również w innych bankach (na szczęście...).

 

Mam pytanie do procesu do tych, którzy przeszli już tą straszną i długą podróż. Czy ktoś wie, którą datą jest data zmiany statusu na "oczekiwania na decyzję ostateczną" o której mowa w informacji o procesie kredytowym? Czy jest to zmiana na krok 5 po sprawdzeniu statusu swojego wniosku? Czy jeszcze jakaś inna? Ile czasu minęło u was od "wskoczenia" na krok 5 do wydania decyzji?

 

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
Manakandi
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
4
25-08-2021
Wiadomość 68 z 106 (7 160 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Czy ktoś z Państwa składał wnioski w innych bankach niż ING? Czy na chwilę obecną są banki, które wydają decyzje naprawdę szybko?

Odpowiedz
0 Lajków
ostek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
05-08-2021
Wiadomość 69 z 106 (7 154 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

@bpacholek

To dlaczego złożyłeś tutaj wniosek? Może odpowiem za Ciebie: ING do 12.07 miało bardzo dobrą ofertę, jak nie najkorzystniejszą jesli chodzi o banki z ofertami  bez prowizji  za udzielnie kredytu, opłaty za ubezpieczenie od utraty pracy itp.  Dodatkowo opłata za ubezpieczenie pomostowe wychodziła chyba mniej niż 100zł miesięcznie, więc rata byłaby niższa niż w innym bankach, poza tym w cross-sell nie było wymagan odnosnie karty kredytowej z limitem itp. 

 
Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 70 z 106 (7 115 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy