Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Już mam złożony wniosek w BNP..... Jutro kompletuję resztę dokumentów do PKO BP......

gandzia75
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
3
04-08-2021
Wiadomość 61 z 106 (7 652 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

@gandzia75 w PKO uważaj tylko na prowizje płatne z góry. a co do BNP to w ramach promo możesz dodatkowo dostać limiy w koncie na 12 miesięcy za 0zł więc polecam Do konta też jak będziesz uruchamiał kartę to zobacz na obecną promocje, bo bank zwróci Ci do 300-400zł. W BNP nie będziesz też miał kolejki na podpisanie umowy w placówce banku. U mnie zmieściłem się w 2 tygodniach. Jeśli w międzyczasie dostaniesz decyzję z ING to zadecydujesz co dalej, ale warto mieć drugą decyzję w rękawie. Oba banki są obecnie najlepsze wg mnie i z obu korzystam.
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 62 z 106 (7 632 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Dziękuję za podpowiedź, moja historia z ING właśnie się skończyła, decyzja odmowna, cóż....Emotikon: Szczęśliwy Ale rekord był...Emotikon: Szczęśliwy Pozdrawiam i życzę innym powodzenia....

Odpowiedz
0 Lajków
gandzia75
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
3
04-08-2021
Wiadomość 63 z 106 (7 610 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

@gandzia75 warto jest poznać przyczynę odmowy w ING i zapytać czy jeśli miałbyś wkład na poziomie wyższym np 40% to czy szanse na otrzymanie kredytu były by większe. Jeśli tak to złóż oświadczenie do złożonego wniosku choćby po to żeby decyzji negatywnej nie było i bierz kredyt gdzie indziej. Jeśli składałeś wniosek przez pośrednika to dopytaj co możesz w tej spraeie zrobić aby inne banki u których będziesz się ubiegał o kredyt nir patrzyły negatywnie na Ciebie z uwagi odmowy ING.

Zakładam że BNP wyda Ci decyzję szybko a jest jeden z tych banków (ING również) który dobrze liczy zdolność kredytową.

Powodzenia

ps. nie.ma co przekreślać ING, bo to mercedes jeśli chodzi o hipoteki Emotikon: Mrugający i z uwagi na ogromną ilość wniosków mogą skrupulatniej weryfikować klientów. W innych bankach gdzie nie ma kolejek oczywiście każdy klient jest na miarę złota
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 64 z 106 (7 592 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

[ Edytowane ]

m365  z tym BNP tez nie ma reguły... moja przyjaciołka złozyła o tydzien wczesniej niz ja wnioski do ING, BNP i Santader i jedynie Santander wydał decyzję wstepną po tygodniu. A z BNP i ING brak odzewu... Więc to kwestia indywidualna. Ja póki co mam wniosek w ING i Millennium (tez brak odzewu), z koncem sierpnia złoże do BNP i zobaczymy ile to potrwa. W BNP jest haczyk z ubezpieczniem jedynie (pakiet ubezpieczen), którego wymagaja aby miec obnizoną marzę, trzeba się przyjrzec temu Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 65 z 106 (7 532 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Dziś wydają decyzje dla wniosków których status przeskoczył na Podejmujemy Decyzje z dnia 17 sierpnia. Ja dalej czekam mimo ze przeskoczylo mi na ten status 11 sierpnia. Czy ktoś wie ile to moze jeszcze potrwać? Czy ktoś składał wniosek w okolicach 24 maja ?
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 66 z 106 (7 507 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie uważasz, że to "Mercedes": obecnie jedne z dłuższych czasów oczekiwania a jednocześnie oferta taka jak u innych. CA przy analogicznym oprocentowaniu pozwala np. na dłuższe stałe oprocentowanie. CA wydaje też decyzję wstępną w 2-3 dni: w ING na decyzję wstępną czekałem ponad 30 dni. ING wylicza też znacznie niższą zdolność w przypadku dochodu z działalności niż inne banki. Oferta jak oferta: bardziej Passat niż Mercedes: nie ma się czego poza długim czasem realizacji przyczepić, ale to też nic nadzwyczajnego.

Ps. inne banki mają to totalnie w powiązaniu jaką decyzję wydało ING. W dodatku w dzisiejszych czasach żaden bank nie patrzy na ilość zapytań kredytowych w przypadku kredytu hipotecznego gdyż koniec końców po hipotece i tak wyjdzie czy klient nie próbował jednocześnie podpisać kilku umów na tę samą nieruchomość.
Odpowiedz
0 Lajków
bpacholek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
1
29-07-2021
Wiadomość 67 z 106 (7 333 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Też się zastanawiam skąd to przekonanie do ING. Takie "kolejki" po ten kredyt, a szału nie ma. Złożyłem tu wniosek, ale również w innych bankach (na szczęście...).

 

Mam pytanie do procesu do tych, którzy przeszli już tą straszną i długą podróż. Czy ktoś wie, którą datą jest data zmiany statusu na "oczekiwania na decyzję ostateczną" o której mowa w informacji o procesie kredytowym? Czy jest to zmiana na krok 5 po sprawdzeniu statusu swojego wniosku? Czy jeszcze jakaś inna? Ile czasu minęło u was od "wskoczenia" na krok 5 do wydania decyzji?

 

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
Manakandi
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
4
25-08-2021
Wiadomość 68 z 106 (7 298 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Czy ktoś z Państwa składał wnioski w innych bankach niż ING? Czy na chwilę obecną są banki, które wydają decyzje naprawdę szybko?

Odpowiedz
0 Lajków
ostek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
05-08-2021
Wiadomość 69 z 106 (7 292 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

@bpacholek

To dlaczego złożyłeś tutaj wniosek? Może odpowiem za Ciebie: ING do 12.07 miało bardzo dobrą ofertę, jak nie najkorzystniejszą jesli chodzi o banki z ofertami  bez prowizji  za udzielnie kredytu, opłaty za ubezpieczenie od utraty pracy itp.  Dodatkowo opłata za ubezpieczenie pomostowe wychodziła chyba mniej niż 100zł miesięcznie, więc rata byłaby niższa niż w innym bankach, poza tym w cross-sell nie było wymagan odnosnie karty kredytowej z limitem itp. 

 
Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 70 z 106 (7 253 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy