Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

A śledzisz te czasy w ostatnich dniach/tygodniach? Ja dopiero od niedawna więc nie wiem.

Odpowiedz
0 Lajków
arster
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
5
13-11-2020
Wiadomość 41 z 59 (4 862 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

@arster, nie zaglądam na stronę z czasami regularnie, ale robiłem to gdy brałem kredyt. ciężko stwierdzić tak na oko czy teraz te czasy zmieniają się co 1-2 dni czy dłużej gdyż to zależy od tego ile w danym dniu analityk na do sprawdzenia wniosków itp.

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 42 z 59 (4 854 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

[ Edytowane ]

Dziś rozpatrują 22/23 października. Niestety czas na krok 2 uległ zmianie i teraz jest 12-15 dni roboczych. 

Odpowiedz
0 Lajków
arster
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
5
13-11-2020
Wiadomość 43 z 59 (4 847 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Ja na bieżąco sprawdzam te czasy.. Ok. 2-3 dni analizują wnioski z konkretnego dnia - albo przynajmniej tak aktualizują stronę.
Rano trwała analiza wniosków z 22-23 października, a od południa jest już 26 października (ze względu na weekend szybko poszło w górę).

Niestety, trzeba czekać.
Ostatnio 2 osoby na forum informowały, że analiza się im przedłużyła ale za to z 2 etapu przeszli od razu na 6: decyzja ostateczna. Czekali raptem 3 tygodnie Emotikon: Szczęśliwy

Powodzenia!

Odpowiedz
0 Lajków
Anita3
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
8
06-11-2020
Wiadomość 44 z 59 (4 659 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Tak naprawdę to bym tak nie panikował z tymi czasami. 10.11 był wtorek i analiza wniosków z 21.10, później było swięto, później 12.11 i 13.11 i przeanalizowali 22 i 23. Dziś mamy 26. Jeśli jutro będzie 27 a w środę 28 to znaczy że raczej idą po 1 dniu Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
arster
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
5
13-11-2020
Wiadomość 45 z 59 (4 635 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

13.11 dostałem decyzję wstępną, gdzie na drugim etapie wniosek był od 23 października więc czas podawany na stronie jest ok.

Bartek_
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
13-11-2020
Wiadomość 46 z 59 (4 531 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Cześć.

Mam chyba podobny problem jak wszyscy tutaj, komplet dokumentów (z operatem) złożony 9.10, 22.10 jeszcze chcieli nr rachunku do spłaty. Minęło 1,5mca i jestem na etapie "2. Analizujemy dokumenty". Nie do końca rozumiem z czego wynika tak długi czas oczekiwania i czy się wyrobię, bo mam czas do końca listopada. Tym bardziej, że przy składaniu wniosku zostałam zapewniona, że przy komplecie dokumentów ostateczna decyzja będzie w 21 dni kalendarzowych (zgodnie z jakąś tam ustawą). Licząc od 22. (wersja pesymistyczna) 21 dni minęło tydzień temu...

Kiedy składaliście wnioski jeśli macie teraz decyzję ostateczną?

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 47 z 59 (4 332 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

A u mnie ciekawy zwrot akcji i niestety nie napawa to wszystko optymizmem. Zaczynam żałować, że zdecydowałem się na ING.

 

Po 2 tygodniach skontaktował się ze mną specjalista z ING u którego 2 tygodnie temu składałem wniosek wraz z kompletem dokumentów. Zostałem poproszony o ponowne podpisanie wniosku - był kontakt z centrali w tej sprawie, ktoś się dopatrzył, że brakuje mojego podpisu. Jest to niemożliwe - jestem pewien, że podpisywaliśmy - specjalista u którego składałem wniosek twierdzi, że po jego stronie nastąpiło jakieś niedopatrzenie z kodem QR (?) - nie za bardzo zrozumiałem tłumaczenie.

 

W każdym razie podesłałem wniosek podpisany jeszcze raz i specjalista z ramienia ING zapewnił, że dostarczy ten dokument już bezpośrednio do centrali i wniosek będzie dalej procesowany.

 

Teraz mam dwie obserwacje:

Optymistyczna - dobrze, że wniosek trafił do centrali i skoro podobno brakowało podpisu to znaczy, że ktoś ten wniosek procesuje i coś się z nim dzieje.

Pesymistyczna - a co, jeśli wniosek przez dwa tygodnie gdzieś leżał i dopiero dziś "zatrybi" w systemie z dzisiejszą datą, albo wróci na koniec kolejki? Miał ktoś podobną sytuację?

 

Nie chcę zarzucać w żaden sposób pracownikowi ING złej woli, ale naprawdę nie wygląda to dobrze...

Odpowiedz
0 Lajków
Dario89
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
3
11-11-2020
Wiadomość 48 z 59 (4 307 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

[ Edytowane ]

Jesteśmy z mężem w trochę podobnej sytuacji.

Z tym, że u nas był błąd w kosztorysie. I za pierwszym razem dostaliśmy szybko decyzję pozytywną. Zdaje się w 1,5 tyg.

Mimo, że doradca nas zapewniał, że to będzie tylko korekta wniosku i że wszystko będzie szybciej to niestety już czekamy 21 dni na zmianę statusu z "Analizujemy". 

Rozumiem większą kolejkę, ale jednak to się przedłuża i powoduje niepokój

Odpowiedz
0 Lajków
to_tylko_ja
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
18-11-2020
Wiadomość 49 z 59 (4 290 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

[ Edytowane ]
My czekaliśmy od 7.10 a analiza wstępna trwała od 23.10 do 14.11 i brak decyzji. Poprosili o zaświadczenie z urzędu o zameldowaniu. Nikt wcześniej nas nie poinformował, że jest wymóg do kredytu - posiadania meldunku i znów wpadło w kolejkę. Niby uzupełnień ale jednak wydłuża się znów. Nie wiem dlaczego pojawił się problem by wydać decyzję wstępna jeśli nie ma dołączonego zaświadczenia o zameldowaniu. Dla nas nie byłoby problemu takie załatwić od ręki ale szkoda, że nie wiedzieliśmy wcześniej a umowę przedwstępna podpisaliśmy we wrześniu i też już czas goni a bardzo zależy nam na ING.
Bonucukgoz
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
10-11-2020
Wiadomość 50 z 59 (4 229 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy