Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Czas oczekiwania na decyzję kredytową.

Witam, 

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć ile teraz trzeba czekać na decyzję? Bank pisze o 21 dniach roboczych, ale wniosek był złożony na początku grudnia zeszłego roku i do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej informacji. Można jakoś sprawdzić status wniosku?

 

Z góry dziękuję  za pomoc.

Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszR
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
18-01-2021
Wiadomość 1 z 5 (33 998 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową.

[ Edytowane ]

@ŁukaszR, najwięcej informacji na temat statusu wniosku uzyskasz u osoby u której składałeś wniosek o kredyt hipoteczny. Ta osoba również powinna informować Cię na bieżąco przy kolejnych zmianach statusu wniosku, bądź wymaganych dodatkowo dokumentach itd.

 

U tej osoby również możesz uzyskać numer swojego wniosku i możesz orientacyjnie sprawdzać samodzielnie status korzystając z linka: https://forms.ingbank.pl/statuswniosku/  - niestety nie uzyskasz tu podglądu do informacji kiedy wniosek zmienił status albo co się z nim dzieje - od tego masz swojego pośrednika, żeby udzielił Ci takich informacji o ile o nie zapytasz.

 

Co do czasów szacunkowych banku na poszczególne etapy wniosku to możesz sobie poglądowo sprawdzić tutaj: https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy 

 

Obecnie analiza wstępna wniosków trwa między: 25-28 dni roboczych, ale te czasy szacunkowe są aktualizowane przez bank więc samemu je sprawdzaj na tej dedykowanej stronie, o ile masz taką potrzebę.

 

Wiele odpowiedzi na pytania znajdziesz na forum - gorąco polecam.

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 2 z 5 (33 980 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową.

[ Edytowane ]
Składałam wniosek 24 listopada. 30 listopada trafił w kolejkę do analityka. 8 stycznia dostałam wstępną pozytywną decyzję, wczoraj ostateczną wraz z umową. Nie musiałam nic dosyłać, bo wszystko dałam za jednym razem, łącznie z operatem. Podpisanie umowy mam 26 stycznia. Długo to trwa, ale oferta banku sprawia, że wiele osób właśnie ten bank wybiera, stąd czas oczekiwania...
Odpowiedz
0 Lajków
M76
M76
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
19-01-2021
Wiadomość 3 z 5 (33 858 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową.

Wniosek złożony 30.06.2023, wynik analizy pozytywny 14.07.2023, rzeczoznawca (pożyczka hipoteczna pod zastaw nieruchomości) 18.07.2023 i tego samego dnia informacja o niego, że już wycenił nieruchomość, niestety do dzisiaj (21.07.2023) brak odnotowania tej informacji w banku

Odpowiedz
0 Lajków
SirAmbro
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
17-07-2023
Wiadomość 4 z 5 (10 557 wyświetleń)

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową.

W tej sprawie skontaktuj się z naszymi specjalistami hipotecznymi pod numerem 32 357 00 57 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 oraz soboty od 8:00 do 16:00. Przeanalizują oni Twój wniosek, ponieważ każdy z nich jest rozpatrywany indywidualnie. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
425
93
12-04-2017
Wiadomość 5 z 5 (10 454 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy