Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Czas oczekiwania na decyzję kredytową.

Witam, 

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć ile teraz trzeba czekać na decyzję? Bank pisze o 21 dniach roboczych, ale wniosek był złożony na początku grudnia zeszłego roku i do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej informacji. Można jakoś sprawdzić status wniosku?

 

Z góry dziękuję  za pomoc.

Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszR
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
18-01-2021
Wiadomość 1 z 3 (18 094 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową.

[ Edytowane ]

@ŁukaszR, najwięcej informacji na temat statusu wniosku uzyskasz u osoby u której składałeś wniosek o kredyt hipoteczny. Ta osoba również powinna informować Cię na bieżąco przy kolejnych zmianach statusu wniosku, bądź wymaganych dodatkowo dokumentach itd.

 

U tej osoby również możesz uzyskać numer swojego wniosku i możesz orientacyjnie sprawdzać samodzielnie status korzystając z linka: https://forms.ingbank.pl/statuswniosku/  - niestety nie uzyskasz tu podglądu do informacji kiedy wniosek zmienił status albo co się z nim dzieje - od tego masz swojego pośrednika, żeby udzielił Ci takich informacji o ile o nie zapytasz.

 

Co do czasów szacunkowych banku na poszczególne etapy wniosku to możesz sobie poglądowo sprawdzić tutaj: https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy 

 

Obecnie analiza wstępna wniosków trwa między: 25-28 dni roboczych, ale te czasy szacunkowe są aktualizowane przez bank więc samemu je sprawdzaj na tej dedykowanej stronie, o ile masz taką potrzebę.

 

Wiele odpowiedzi na pytania znajdziesz na forum - gorąco polecam.

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
184
80
18-04-2020
Wiadomość 2 z 3 (18 076 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową.

[ Edytowane ]
Składałam wniosek 24 listopada. 30 listopada trafił w kolejkę do analityka. 8 stycznia dostałam wstępną pozytywną decyzję, wczoraj ostateczną wraz z umową. Nie musiałam nic dosyłać, bo wszystko dałam za jednym razem, łącznie z operatem. Podpisanie umowy mam 26 stycznia. Długo to trwa, ale oferta banku sprawia, że wiele osób właśnie ten bank wybiera, stąd czas oczekiwania...
Odpowiedz
0 Lajków
M76
M76
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
19-01-2021
Wiadomość 3 z 3 (17 954 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Aneks o skrócenie okresu kredytowania

Hej,

Próbuję znaleźć informację, w jakim czasie od podpisania w oddziale aneksu skracającego okres kredytowania zobaczę faktyczną zmianę w okresie kredytowania w aplikacji. Nie dopytałam podczas wizyty...

27-06-2022
ING Księgowość a Nowy Ład 2.0

Dzień dobry,

 

jak będzie wyglądała możliwość odliczenia składki zdrowotnej od dochodu w systemie (w przypadku rozliczania się podatkiem liniowym)?

 

Co w przypadku jeśli część składki zdrowotnej (prognoz

...

27-06-2022
Re: Płatności za granicą - jak najtaniej w ING??

Dziękuję za odpowiedź.

Troszkę jeszcze pytań Emotikon: Mrugający (wytłuszczone to Twoje cytaty)

 

Karta Mastercard jest świetnym rozwiązaniem, jeśli konto walutowe w euro to nasz jedyny produkt w banku.

 

To w takim razie po

...

27-06-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy